30 Мај, 2020
0.0210

МЕДИУМИТЕ ВО РЕГИОНОТ: Шлаканица од Брисел за Скопје и Тирана

Објавено во: Македонија 18 Октомври, 2019

„Шлаканица од Брисел за Скопје и Тирана, ништо од пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија“, пишува српски Курир. 

„Криза во Владата во Скопје, по отсеченото европско „не“, пишува Блиц. 

БГНЕС ја пренесува изјавата на премиерот Зоран Заев дека со реформи сем посилни, но и на претседателот Стево Пендаровски дека иднината ни е во Европа. 

Бугарската Нова Тв пишува кој не ја сака Македонија во ЕУ. 

Слободна Босна пишува дека стигна демант, дека премиерот Зоран Заев не поднел оставка. 

„ЕУ не договори почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија“, пишува индекс.хр. 

Можеби ќе ве интересира

Академик Коцарев: На 5Г ќе се базираат електронското здравство, автономните возила, паметните градови

Академик Коцарев: На 5Г ќе се базираат електронското здравство, автономните возила, паметните градови

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Попладне дожд и грмежи

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Попладне дожд и грмежи

Вонредна владина седница па Совет за безбедност: Ќе продолжи ли вонредната состојба

Вонредна владина седница па Совет за безбедност: Ќе продолжи ли вонредната состојба

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нови 52 позитивни на Ковид - 19, Филипче разочаран од непочитувањето на мерките

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нови 52 позитивни на Ковид - 19, Филипче разочаран од непочитувањето на мерките

СКОПЈЕ СО НАЈМНОГУ ЗАРАЗЕНИ ВО ДРЖАВАТА: Чаир е на врвот меѓу скопските општини

СКОПЈЕ СО НАЈМНОГУ ЗАРАЗЕНИ ВО ДРЖАВАТА: Чаир е на врвот меѓу скопските општини

ГАЛЕРИЈА: Mаски мора да се носат, еве колку граѓаните ја почитуваат мерката

ГАЛЕРИЈА: Mаски мора да се носат, еве колку граѓаните ја почитуваат мерката

ГО ВПЕРИ ПРСТОТ КОН ЧУЛЕВ И МИЦКОСКИ - Лидерот на СДСМ за зголемениот број новозаболени

ГО ВПЕРИ ПРСТОТ КОН ЧУЛЕВ И МИЦКОСКИ - Лидерот на СДСМ за зголемениот број новозаболени

ФИЛИПЧЕ СЕ ПОКАЈА: Немаше да препорачаме отворање на кафеаните да знаевме дека веднаш ќе се прават забави

ФИЛИПЧЕ СЕ ПОКАЈА: Немаше да препорачаме отворање на кафеаните да знаевме дека веднаш ќе се прават забави

ОД ШТО ПОЧИНАЛ 42-ГОДИШНИОТ ГЕРМАНЕЦ - најден е во Скопје, немало насилство

ОД ШТО ПОЧИНАЛ 42-ГОДИШНИОТ ГЕРМАНЕЦ - најден е во Скопје, немало насилство