07 Октомври, 2022
0.0248

Маж силувал американска туристка во центарот на Париз, јавноста е згрозена

Објавено во: Свет 10 Август, 2022

Добивај вести на Viber

23 годишен маж е приведен за силување на туристка од САД (27) во јавен тоалет во центарот на Париз. Ова ја шокирало париската јавност, која фреквентната област покрај реката Сена ја сметала за безбедна.

Девојката и нејзиното момче биле покрај реката во саботата вечерта, во центарот на туристичкиот кварт на Париз, недалеку од катедралата Нотр Дам, пренесува „Гардијан“.

Во еден часот по полноќ, 27-годишната жена отишла во јавниот тоалет во близина на мостот Луј-Филип. Тоалетот се наоѓа во близина на локали и е дел од новите објекти поставени пред шест години, кога беа забранети автомобили во областа покрај реката.

Локалниот весник „Le Parisien“ објави дека партнерот ја чекал жената во близина на тоалетот, но се загрижил бидејќи таа долго се задржала. Тој се приближил до тоалетот и слушнал плачење, а потоа ја видел својата партнерка.

Чуварите во областа пришле на помош, а полицијата го уапсила мажот, кој живее во населбата Асниер-сур-Сен, во близина на Париз.

Во разговор во полиција човекот го негирал силувањето и рекол дека жената се согласила на сексуален однос.

Жената веднаш е префрлена во болница во Париз. Откако дала изјава во полиција, таа и нејзиниот партнер се вратиле во САД.

foto freepik.com/bedneyimages

Можеби ќе ве интересира

Лукашенко го испитува пулсот на народот и повика на општа мобилизација

Лукашенко го испитува пулсот на народот и повика на општа мобилизација

Санкции за Кадиров, Медведев, Шојгу и многу други

Санкции за Кадиров, Медведев, Шојгу и многу други

Резников до руските војници: Гарантираме веднаш живот, безбедност и правда за сите кои одбиваат да се борат

Резников до руските војници: Гарантираме веднаш живот, безбедност и правда за сите кои одбиваат да се борат

ПУТИН ДОБИВА РАЗНИ ПОДАРОЦИ ЗА РОДЕНДЕН, НО ЕДЕН ПОСЕБНО ГО ИЗНЕНАДИЛ: Нешто еротско за лидерот на Кремељ

ПУТИН ДОБИВА РАЗНИ ПОДАРОЦИ ЗА РОДЕНДЕН, НО ЕДЕН ПОСЕБНО ГО ИЗНЕНАДИЛ: Нешто еротско за лидерот на Кремељ

ОД ПОЛИТИЧКИ ЗАТВОРЕНИК ДО ДОБИТНИК НА НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР: Кој е белорускиот активист за човекови права, Алес Бјалиатски

ОД ПОЛИТИЧКИ ЗАТВОРЕНИК ДО ДОБИТНИК НА НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР: Кој е белорускиот активист за човекови права, Алес Бјалиатски

Лавров: Зеленски презентираше уште еден доказ за заканите на Киев

Лавров: Зеленски презентираше уште еден доказ за заканите на Киев

НЕПОЗНАТИ ДЕТАЛИ ОД ЖИВОТОТ НА ПУТИН И НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО - што говори книгата од тројца руски новинари кои го интервјуирале по неговото доаѓање на власт

НЕПОЗНАТИ ДЕТАЛИ ОД ЖИВОТОТ НА ПУТИН И НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО - што говори книгата од тројца руски новинари кои го интервјуирале по неговото доаѓање на власт

СЕ СООЧУВАМЕ СО МОЖНОСТА ЗА ТАКТИЧКИ НУКЛЕАРЕН НАПАД ОД ПОЛСКА: Лукашенко предупреди

СЕ СООЧУВАМЕ СО МОЖНОСТА ЗА ТАКТИЧКИ НУКЛЕАРЕН НАПАД ОД ПОЛСКА: Лукашенко предупреди

СО ГОЛЕМ КУЈНСКИ НОЖ НАПАЃАЛ ЛУЃЕ НА УЛИЦИТЕ ВО ЛАС ВЕГАС: Двајца мртви, шестмина ранети!

СО ГОЛЕМ КУЈНСКИ НОЖ НАПАЃАЛ ЛУЃЕ НА УЛИЦИТЕ ВО ЛАС ВЕГАС: Двајца мртви, шестмина ранети!