07 Јули, 2020
0.0200

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Објавено во: Стил 24 Мај, 2020

Дваесет дена по смртта на татко му, Мартин Вучиќ на фејсбук со емотивна порака:

„ За некого беше музичариште, за некого басист бр1, за некого шоумен, за некого композиториште.... За мене секогаш ТАТКО над татковците!“, напиша Мартин.

Инаку, познатиот водител и пејач Драган Вуќич почина на 04 мај, годинава. Според наодите тој беше позитвен на Ковид-19, а позитивна беше и неговата сопруга, која заради корнавирусот не можеше да го испрати Драган во вечното почивалиште.

Целиот текст на Женски магазин, овде. 

Можеби ќе ве интересира

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Се прислушкува и преку сијалици: Нов метод на тајните служби

Се прислушкува и преку сијалици: Нов метод на тајните служби

Видете ги блиндираните автомобили на ТИТО

Видете ги блиндираните автомобили на ТИТО

Првпат почнав да трчам за да изгубам некое кило: Сања Николовска Најдовски по подвигот Еверестинг

Првпат почнав да трчам за да изгубам некое кило: Сања Николовска Најдовски по подвигот Еверестинг