03 Април, 2020
0.0270

Маричиќ и Тошковски во жестока дебата: Снимките на Милошоски и ЗЈО ги „препукаа“

Објавено во: Македонија 26 Февруари, 2020

 Мафијата на ВМРО-ДПМНЕ се обидува да зададе последен удар врз судството, обвини Бојан Маричиќ од владеачката СДСМ за време на синоќешната дебата на Алсат на која имаше жестоки препукувања меѓу него и претставникот од ВМРО ДПМНЕ Панче Тошковски .

Во фокус на дебатата беа “бомбите“ кои што пратеникот Милошоски ги достави до ОЈО а се однесуваат на екс премиерот Зоран Заев.

Според Маричиќ снимката е доказ дека било неопходно донесување на законот за ЈО и дека ВМРО ДПМНЕ немаат мерка колку лаги можат да изустат само за да ја извртат вистината во своја корист.

Од друга страна пак Тошковски вели дека снимките јасно покажуваат дека без Заев не може да фунцкионира ни судството ни обвинителството и дека под негова контрола бил и Врховниот суд но работата на Катица Јанева.

Тошковски бара секој кој се огрешил пред Законот да одговара.

Меѓудругото Маричиќ истакна дека неговата партија е на располагање и по изборите да разговара со ВМРО ДПМНЕ за законот за јавно обвинителство кој беше протуркан пред да се распушти Законодавниот дом.

Можеби ќе ве интересира

Филипче: За секоја општина имаме ист пристап

Филипче: За секоја општина имаме ист пристап

СТАТИСТИКА НА Google Maps: Половина од Македонците се уште одат на работа

СТАТИСТИКА НА Google Maps: Половина од Македонците се уште одат на работа

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Починаа двајца, a во кумановската болница потврдени 11 случаи

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Починаа двајца, a во кумановската болница потврдени 11 случаи

Куманово во карантин за викенд

Куманово во карантин за викенд

ВО ЖИВО: Министерот Филипче ќе одржи прес - конференција

ВО ЖИВО: Министерот Филипче ќе одржи прес - конференција

Двајца починати, 46 новозаболени, заразени повеќемина од кумановската болница

Двајца починати, 46 новозаболени, заразени повеќемина од кумановската болница

ЈА ЗГРОЗИЈА ЈАВНОСТА: Осум дена притвор од штипскиот суд за насилниците

ЈА ЗГРОЗИЈА ЈАВНОСТА: Осум дена притвор од штипскиот суд за насилниците

Еве колку пари и за што ни даде Европа за борбата против КОВИД-19, Димитров со илустрација

Еве колку пари и за што ни даде Европа за борбата против КОВИД-19, Димитров со илустрација

Четиримесечно бебе почина во кочанската болница

Четиримесечно бебе почина во кочанската болница