28 Септември, 2022
0.0358

МАЛОЛЕТНИК ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА ВО НЕГОТИНО, завршил во болница во Кавадарци

Објавено во: Македонија 09 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Во сообраќајна незгода во Неготино повредно е малолетно лице кое се здобило со тешки повреди. Тој е хоспитализиран во болницата во Кавадарци, а полицијата ги испитува околностите во кои дошло до ударот. 

- На 08.08.2022 во 18,20 часот било пријавено дека во Неготино, на ул.„Маршал Тито“ патничко моторно возило “фолксваген голф“ со неготински регистарски ознаки управувано од Л.А.(32) од Неготино удрило во малолетен пешак од Неготино - се наведува во билтенот на МВР 

Од МВР дополнуваат дека во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Општата болница во Кавадарци. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Неготино.

Можеби ќе ве интересира

АНИМА МУНДИ СЕ ПОФАЛИ ДЕКА НИВНАТА ОСНОВАЧКА, ВЕГАНКАТА ПЕШЕВСКА СТАНАЛА ДИРЕКТОРКА - ова е прв пат да се назначи активист за директор на јавно претпријатие

АНИМА МУНДИ СЕ ПОФАЛИ ДЕКА НИВНАТА ОСНОВАЧКА, ВЕГАНКАТА ПЕШЕВСКА СТАНАЛА ДИРЕКТОРКА - ова е прв пат да се назначи активист за директор на јавно претпријатие

РАДМИЛА ПЕШЕВА ЌЕ РАКОВОДИ СО ЈП ЛАЈКА, А САИД САИД СО ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА - Крсте Петревски ќе управува со Градски Паркинг, има и други нови директори

РАДМИЛА ПЕШЕВА ЌЕ РАКОВОДИ СО ЈП ЛАЈКА, А САИД САИД СО ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА - Крсте Петревски ќе управува со Градски Паркинг, има и други нови директори

УДРИЛ СО КОЛАТА ВО ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ И НИВНИТЕ ВОЗИЛА - го повредил и нив и мигрантите кои ги криумчарел

УДРИЛ СО КОЛАТА ВО ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ И НИВНИТЕ ВОЗИЛА - го повредил и нив и мигрантите кои ги криумчарел

НА ДИРЕКТОРСКОТО МЕСТО НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА ПРОДОЛЖУВА КОСАНА МАЗНЕВА - еве кои се другите назначени први луѓе на јавните претпријатија

НА ДИРЕКТОРСКОТО МЕСТО НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА ПРОДОЛЖУВА КОСАНА МАЗНЕВА - еве кои се другите назначени први луѓе на јавните претпријатија

Не се знае дали возачот кој излета во Вардар имал сопатници, водите се пребаруваат и денес

Не се знае дали возачот кој излета во Вардар имал сопатници, водите се пребаруваат и денес

Данела Арсовска денеска ќе ги објави новите директори

Данела Арсовска денеска ќе ги објави новите директори

Апасиев ја поднесе референдусмата иницијатива до ДИК: Ако Талат Џафери не спречи, ќе го блокираме Собранието

Апасиев ја поднесе референдусмата иницијатива до ДИК: Ако Талат Џафери не спречи, ќе го блокираме Собранието

Деновиве потопло, еве колку ќе се движат температурите

Деновиве потопло, еве колку ќе се движат температурите

Левица: Власта сака да им ја зголеми платата на административците за 170 евра

Левица: Власта сака да им ја зголеми платата на административците за 170 евра