24 Септември, 2020
0.0228

ЛЕВИЧАРСКИОТ БУНТОВНИК АПАСИЕВ ГИ ЗОВРЕ МРЕЖИТЕ - некои го навредуваат и пцујат, други го величаат

Објавено во: Македонија 09 Август, 2020

Постот на пратеникот, лидер на Левица и професор, Димитар Апасиев, предизвика бура на фејсбук, но и во групите на оваа социјална мрежа. 

Еве што напиша Апасиев вчера, по одбележувањето на 19 -годишнината од случувањата на Карпалак. 

Не стивнуваат коментарите откако тој го напиша овој пост.

Гоем број граѓани сметаат дека неговата изјава е вулгарна, непристјна и не доликува на некој што освоил над 37 илјади граѓански гласови на последните парламентарни избори.

Има и граѓани кои својот револт го искажуваат во вид на навреди, па дури и потешки квалификации кон Апасиев. 

Но, има и такви граѓани, кои се негови поддржувачи, кои застанаа во одбрана на Апасев, сметајќи дека тој е во право, па дури и малку им кажал на властодтршците, и дека никој не треба да се скандализира од неговите изјави. 

Со реакција преку својот профил досега се јави Коста Костдинов, пратеник и портпарол на СДСМ, кој му пораќа дека е фашист и дека треба да ги врати народните пари што ги заработи од СЈО. 

Димитар Апасиев се досега не напиша било каков друг статус на фејсубук освен вчеравечерниот пост, со кој ја зовре јавноста, ниту, пак, го повлече, а бројот на лајкови расте, достигнувајќи над шест илјади. 

Нема реакцја ниту на фејсбук профилот на вицепремиерката Шекеринска. 

Можеби ќе ве интересира

КОВИД - 19: Две жртви и 152 нови случаи

КОВИД - 19: Две жртви и 152 нови случаи

Промена во протоколот за градинките: Во групите до 2 години може да бидат згрижени до 12 деца

Промена во протоколот за градинките: Во групите до 2 години може да бидат згрижени до 12 деца

(ВИДЕО) Полицајци тепаат човек - МВР го истражува случајот

(ВИДЕО) Полицајци тепаат човек - МВР го истражува случајот

Познатата Атиџе кажа зошто се онесвестила

Познатата Атиџе кажа зошто се онесвестила

Николовски: Посебен член на Владата ќе предлага разрешувања на функционери на седница

Николовски: Посебен член на Владата ќе предлага разрешувања на функционери на седница

Се бара решение за родителите на деца до шест години, но властите уверуваат дека најмалите имаат силен имунитет и можат слободно да одат во градинка

Се бара решение за родителите на деца до шест години, но властите уверуваат дека најмалите имаат силен имунитет и можат слободно да одат во градинка

Нема олеснување: Кочан во затвор 4,8 години

Нема олеснување: Кочан во затвор 4,8 години

Халк Корнерот во ТЦ Лептокарија, обезбеден од страна на Халкбанк, е веќе на располагање на граѓаните

Халк Корнерот во ТЦ Лептокарија, обезбеден од страна на Халкбанк, е веќе на располагање на граѓаните

Атиџе се онесвести на настан, интервенираше Брза помош

Атиџе се онесвести на настан, интервенираше Брза помош