28 Септември, 2022
0.0276

Ленин Јовановски: Сѐ што поседувам сакам да биде во „екстра ларџ“ варијанта - мотори, џипови, куќи, површини, предмети...

Објавено во: Стил 08 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Припишувањето на контроверзноста и нејзините пројави, својства на учесникот во денешниот разговор уште повеќе нѐ мотивира да помуабетиме со него, да ги чуеме неговите размислувања, ставови по различни прашања, теми, без оглед на водечката - љубовта кон мотоциклите, „танцувањето на две тркала по асфалтот“, групното возење на подалечни релации... Политизирањето не ни е карактеристика, но беше неминовно да го прашаме и за моменталната ситуација во Македонија и за иднината, стравувањата за неа - оправдано. Бунтовничкиот дух (темперамент) можеби е една од битните одлики на магистерот по криминологија, по бизнис и менаџмент и докторанд (темата на докторската дисертација е банкарското работење и финансиите) - Ленин Јовановски, заедно со благиот нарав. И доблеста.

Страсниот моторџија инаку е автор на книгата „Влијанието на организираниот криминал врз меѓународната безбедност и меѓународните односи“, а на книгата „Тероризам“ се потпишува како соавтор. Градскиот сообраќај е вусшност неговиот фах, поле на дејност - конкретно, автобускиот превоз. И угостителството, како партнер во кафулето „Ван Гог“.

Согласно порталната концепција и понеделничката рубрика, целта на овој лаф-муабет е иста како на другите, останатите - да ве разоноди. Независно од тоа што е лавовски, поради храброста на соговорникот.

Целиот текст на Машки магазин. 

Можеби ќе ве интересира

ШТО АКО ТЕХНОЛОГИЈАТА ПАДНЕ ВО ПОГРЕШНИ РАЦЕ? Мисијата со сондата Дарт на НАСА предизвикува нови сомнежи

ШТО АКО ТЕХНОЛОГИЈАТА ПАДНЕ ВО ПОГРЕШНИ РАЦЕ? Мисијата со сондата Дарт на НАСА предизвикува нови сомнежи

„Mетодот на повлекување“ е сè уште најпопуларна метода на контрацепција кај младите: Финансиите и неинформираноста причина за ниска свест

„Mетодот на повлекување“ е сè уште најпопуларна метода на контрацепција кај младите: Финансиите и неинформираноста причина за ниска свест

КАКО КЕЈТ И МЕГАН ГО ИЗДРЖАА ДОЛГИОТ ПОГРЕБ НА КРАЛИЦАТА НА ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ - модна експертка открива каков трик користеле

КАКО КЕЈТ И МЕГАН ГО ИЗДРЖАА ДОЛГИОТ ПОГРЕБ НА КРАЛИЦАТА НА ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ - модна експертка открива каков трик користеле

„РУСКАТА АРМИЈА ТРЕБА ДА ЈА ЗАМЕНИ ВЛАСТА ВО КИЕВ СО „ПРИСТОЈНИ ЛУЃЕ“: Берлускони ја оправдува војната во Украина и го брани Путин

„РУСКАТА АРМИЈА ТРЕБА ДА ЈА ЗАМЕНИ ВЛАСТА ВО КИЕВ СО „ПРИСТОЈНИ ЛУЃЕ“: Берлускони ја оправдува војната во Украина и го брани Путин

И тие деца како и секое друго дете сакаат пица, чоколади, кино: Денис Космонаутко за неговата дружба со децата со аутизам

И тие деца како и секое друго дете сакаат пица, чоколади, кино: Денис Космонаутко за неговата дружба со децата со аутизам

Камила уште не седнала на тронот, а веќе прави хаос: Откази на вработени во палатата - не ѝ треба помош

Камила уште не седнала на тронот, а веќе прави хаос: Откази на вработени во палатата - не ѝ треба помош

Чарлс остави едно празно место во првиот ред на погребот на кралицата: Еве зошто

Чарлс остави едно празно место во првиот ред на погребот на кралицата: Еве зошто

ТАЈНАТА НА БУКЕТОТ НА КОВЧЕГОТ НА КРАЛИЦАТА: Секој цвет има своја приказна - ништо не е случајно

ТАЈНАТА НА БУКЕТОТ НА КОВЧЕГОТ НА КРАЛИЦАТА: Секој цвет има своја приказна - ништо не е случајно