15 Август, 2020
0.0387

Куманово остана без инспекција, еден од инспекторите позитивен на корона вирусот

Објавено во: Македонија 04 Јуни, 2020

Куманово денеска и наредниот период ќе остане без контролата од Државниот пазарен инспекторат.

Ова денеска го потврди Стојко Пауновски, директорот на ДПИ, откако инспекциски надзорник пријавил дека е позитивен на Ковид-19.

- Во Куманово целокупното одделение ќе се затвора, бидејќи има позитивен инспектор на Ковид 19., рече Пауновски на денешната прес-конференција.

Тој додаде дека од сите скопски општини, најмногу прекршувања кај угостителските објекти се констатирани во Чаир.


Можеби ќе ве интересира

Ќе се пролонгира почетокот на учебната година најмалку до средината на септември

Ќе се пролонгира почетокот на учебната година најмалку до средината на септември

Груби: Лажните вести произведени од албанската опозиција ги поткопуваат преговарачките позиции на ДУИ

Груби: Лажните вести произведени од албанската опозиција ги поткопуваат преговарачките позиции на ДУИ

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Уште нема договор за Влада, а Трифун Костовски најави дека ќе тужи

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Уште нема договор за Влада, а Трифун Костовски најави дека ќе тужи

СДСМ демантира дека со ДУИ договориле премиер

СДСМ демантира дека со ДУИ договориле премиер

Долго се држеше, но сега Пехчево има два активни случаи на коронавирус

Долго се држеше, но сега Пехчево има два активни случаи на коронавирус

Има договор за премиер?

Има договор за премиер?

Институтот за јавно здравје денес регистрира намален број на активни случаи

Институтот за јавно здравје денес регистрира намален број на активни случаи

КОВИД СОСТОЈБА: Нови 160 заразени, 3 починати и 368 оздравени пациенти

КОВИД СОСТОЈБА: Нови 160 заразени, 3 починати и 368 оздравени пациенти

Еве кој ќе може да влезе во Грција без тест

Еве кој ќе може да влезе во Грција без тест