06 Јули, 2020
0.0558

КРИЗАТА ЈА УНИШТИ МРЕЖАТА НА ЛЕТОВИ: Емирејтс Ерлајнс ќе ги обнови линиите за 4 години

Објавено во: Економија, Корона Вирус 01 Јуни, 2020

На aвиокомпанијата Емирејтс Ерлајнс ќе и требаат 4 години да ги обнови летовите. 

Мрежата на летови е скоро уништена поради пандемијата на новиот коронавирус.

Авиокомпанијата со седиште во Дубаи, сообраќаше на 157 дестинации во 83 земји пред да ги приземји своите авиони во март. Во 2022/23 и 2023/24 година ќе имаат попрецизна слика кога ќе се вратат во нормала. 

Но, не се само тие во криза. 

Боинг отпушта скоро 12.000 работници. 

Оваа година поради новиот начин на живот наметнат со пандемијата, туризмот ќе се одвива поинаку. Авиосообраќајот нема да биде толку атрактивен, а повеќето луѓе ќе останат во своите земји. 

Можеби ќе ве интересира

Спасовски најави платежни картички и за пензионерите и за стечајните работници

Спасовски најави платежни картички и за пензионерите и за стечајните работници

ВО ПЕНЗИЈА КОГА ЌЕ ЗАВРШИ ПАНДЕМИЈАТА: Дел од највозрасните здравствени работници се уште во првите редови против вирусот

ВО ПЕНЗИЈА КОГА ЌЕ ЗАВРШИ ПАНДЕМИЈАТА: Дел од највозрасните здравствени работници се уште во првите редови против вирусот

Следи ли мега распродажба на илјадници квадрати деловен простор на улица „Македонија“?

Следи ли мега распродажба на илјадници квадрати деловен простор на улица „Македонија“?

МАПАС со добивка и приходи како да е приватен пензиски фонд

МАПАС со добивка и приходи како да е приватен пензиски фонд

Проверете дали сте добиле 100.000 денари: Извлечени добитниците на МојДДВ

Проверете дали сте добиле 100.000 денари: Извлечени добитниците на МојДДВ

И препакувана морска риба е македонски производ

И препакувана морска риба е македонски производ

Ампева: Државата давала субвенции, газдите не им исплатувале плата на текстилните работници

Ампева: Државата давала субвенции, газдите не им исплатувале плата на текстилните работници

Порасна минималецот: Од месецов повисока плата

Порасна минималецот: Од месецов повисока плата

ПАНДЕМИЈАТА ГИ ОСТАВИ БЕЗ РАБОТА: Повеќе од 3.500 невработени имаме во јуни

ПАНДЕМИЈАТА ГИ ОСТАВИ БЕЗ РАБОТА: Повеќе од 3.500 невработени имаме во јуни