27 Септември, 2020
0.0287

Кривични за скопјани кои славеле во време на пандемија

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 12 Август, 2020

Се славело во кафани и куќи, иако е забрането. 

Кривични пријави се поднесени против неколкумина граѓани за непочитување на здрасвтвените прописи, бидејќи во време на пандемија славеле во големи групи.

Единицата за внатрешни работи Гази Баба поднесе кривична пријава против еден скопјанец и еден државјанин на Германија, затоа што на 8 август организирале семејна прослава во угостителски објект кој подолго време не работел. 

Истата единица поднела кривична пријава и против други двајца скопјани кои на 1 август во куќа во Идризово славеле Курбан Бајрам.

Можеби ќе ве интересира

Денеска ќе има и сонце, од утре пак повеќе облаци и дожд

Денеска ќе има и сонце, од утре пак повеќе облаци и дожд

Први рестрикиции би биле забрана на јавни собири: Филипче исклучува карантин во моментов

Први рестрикиции би биле забрана на јавни собири: Филипче исклучува карантин во моментов

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава

Не може на секој компјутер или лаптоп: Објавени деталите за тоа каков уред им треба на децата за онлајн наставата

Не може на секој компјутер или лаптоп: Објавени деталите за тоа каков уред им треба на децата за онлајн наставата

Во Скопје не се смирува: Во земјава за еден ден нови 141 заболени

Во Скопје не се смирува: Во земјава за еден ден нови 141 заболени