10 Јули, 2020
0.0220

Костадин Ацевски ја повика Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ да му се извини

Објавено во: Македонија 01 Декември, 2019

Пратеникот на СДСМ, Костадин Ацевски, ја повика Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ да му се изјави по коментарот во јавноста дека извршил семејно насилство и дека за тоа имало пријава против него, иако експлицитно тоа не беше наведено во билтенот на МВР, а тоа подовцна го демантираше и неговата сопруга.

„Драги сограѓанки од Унијата на жени на Вмро Дпмне од Ѓорче Петров, никогаш ама апсолутно НИКОГАШ, немало пријава за семејно насилство против мене!!!
Да!!! Има пратеник од Ѓорче кој се крие зад пратеничкиот имунитет и кој е осомничен за нарачување и организирање на невидено НАСИЛСТВО, насилство на кое бевме сите сведоци, но тој е од вашите редови!!!
Апсолутно во секое време сум спремен да се соочам со одговорноста за секоја моја постапка!!!
Очекувам јавно да се извините за изнесените лаги и конструкции за мене и моето семејство. Да го повикате вашиот пратеник на одговорност, искрено не очекувам“, гласи статусот на Ацевски.

Пратеникот во напишаното алудира на Трајко Вељаноски, поранешниот собраниски спикер и актуелен пратеник, кој е обвинет за организирање на „крвавиот четврток“ на 27 април.

Можеби ќе ве интересира

Богојески: Изминативе 30 години се изнаслушавме безброј лажни ветувања од левичарите и десничарите

Богојески: Изминативе 30 години се изнаслушавме безброј лажни ветувања од левичарите и десничарите

Силјановска Давкова: Ни економија, ни образование нема ако нема костур наречен владеење на правото

Силјановска Давкова: Ни економија, ни образование нема ако нема костур наречен владеење на правото

Укинување на кабинетите на сите 7 министри без ресор, најави Заев

Укинување на кабинетите на сите 7 министри без ресор, најави Заев

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Kaмпањата влегува во финишот, денес имаме 168 нови заболени од Ковид -19

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Kaмпањата влегува во финишот, денес имаме 168 нови заболени од Ковид -19

ДА НЕ СЕ ПАТУВА ВО МАКЕДОНИЈА: Белгија воведе забрана затоа што кај нас бројот на заболени расте

ДА НЕ СЕ ПАТУВА ВО МАКЕДОНИЈА: Белгија воведе забрана затоа што кај нас бројот на заболени расте

Колку од лицата кои се во изолација ќе гласаат?

Колку од лицата кои се во изолација ќе гласаат?

ЕДНИОТ БИЛ ЗАРАЗЕН: Двајца турски државјани со чаршаф избегале од хотел државен карантин

ЕДНИОТ БИЛ ЗАРАЗЕН: Двајца турски државјани со чаршаф избегале од хотел државен карантин

Со секира ја нападнал сопругата, а потоа е најден мртов на нива

Со секира ја нападнал сопругата, а потоа е најден мртов на нива

БИЛАНС ЗА 24 ЧАСА: Tри починати и повеќе заразени од вчера

БИЛАНС ЗА 24 ЧАСА: Tри починати и повеќе заразени од вчера