29 Мај, 2020
0.0397

Короната ги доведе на раб на егзистенција: „Ја изгубивме работата - станавме бездомници“

Објавено во: Стил 09 Мај, 2020

Пред два месеци Черил Докторчик и нејзиниот вереник, кои хонорарно работеле како обезбедување во локалните ресторани, останале без работа и морале да го напуштат изнајмениот стан, бидејќи повеќе не можеле да ја плаќаат киријата. Сега воглавно живеат во својот автомобил, „хонда сивик“ од 2009 година.

Черил уште од најрано детство живее во Хантингтон парк, јужното предградие во Лос Анџелес. Вели дека и порано и се случувало да остане без покрив над глава, но она што го доживува поради пандемијата е најтешкото искуство кое го доживеала.

Целата приказна за животната судбина на Черил и нејзиниот вереник ја има „Машки Магазин“.


Можеби ќе ве интересира

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие