05 Август, 2021
0.0200

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЌЕ ЗАСЕДАВА ВО ПРОШИРЕН СОСТАВ: Нов многу висок број на новозаразени

Објавено во: Македонија 03 Јуни, 2020

Комисијата за заразни болести за денеска закажа состанок кој ќе се одвива во проширен состав. Ќе биде повикан вице премиерот, како и претставници од Центрите за јавно здравје од другите градови.

За Фактор велат дека се уште не се знае што ќе предложат, но се оди на идеја во целиот процес да бидат вклучени и некои од верските луѓе, оџите, бидејќи дел од граѓаните одбиваат да се тестираат.

Инаку, според се уште неофицијалните информации, денешната бројка на новозаразени е највисока од почетокот на епидемијата во земјава и се шпекулира дека е над 100


Можеби ќе ве интересира

ПОРТОКАЛОВА ФАЗА НА ЦЕЛА ТЕРИТОРИЈА: Внимавајте на ова

ПОРТОКАЛОВА ФАЗА НА ЦЕЛА ТЕРИТОРИЈА: Внимавајте на ова

Пет хеликоптери полетуваат кон Пехчево, Ангелов во еден од нив ќе го пренесува гаснењето на пожарот ако има услови

Пет хеликоптери полетуваат кон Пехчево, Ангелов во еден од нив ќе го пренесува гаснењето на пожарот ако има услови

Донесена е одлука за кризна состојба

Донесена е одлука за кризна состојба

Големиот пожар во Старо Нагоричане ја зеде првата жртва?

Големиот пожар во Старо Нагоричане ја зеде првата жртва?

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Борбата со пожарите продолжува, помагаат Србите, а пристигнуваат и Бугарите

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Борбата со пожарите продолжува, помагаат Србите, а пристигнуваат и Бугарите

Пожарникарите ќе бидат наградени со 10.000 денари

Пожарникарите ќе бидат наградени со 10.000 денари

Гужва има на два гранични премини

Гужва има на два гранични премини

Се снимал како пука со пиштол, а видеото го објавил на социјалните мрежи

Се снимал како пука со пиштол, а видеото го објавил на социјалните мрежи

Веќе има осомничени за дел од пожарите

Веќе има осомничени за дел од пожарите