19 Мај, 2021
0.0216

Кoмандант Малишева им честиташе на тепачите, му го обелиле образот

Објавено во: Македонија 22 Февруари, 2019

Mухамед Красниќи алијас командант Малишева на Фејсбук напиша дека секој политичар кој е вмешан, како што вели, во оваа стапица и кој ќе им падне во раце ќе биде истепан и ќе биде скршен од ќотек од било кој член од групата од Диво Насеље. 

Ова се однесува на нападните екс министрите, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески во затворот Шутка, но командантот го избришал постот.

Тој во објавата им честиташе на тепачите. 

„Спиро Ристoвски беше боксуван од Лирим Крашниќи, браво братучед. Миле Јанакиевски беше боксуван од Есат Кафеѓоли. Образот ми го обеливте денес“, напиша меѓу другото Малишева.

Сега командантот нема објави по 2015 година, откако последната ја избриша. 

По инцидентот, директорот на затворот, Ѓоко Котевски ги поднесе оставка. Тоа од него го побара премиерот, Зоран Заев. 

Можеби ќе ве интересира

Заев од Брисел: Го очекуваме тоа што ни е ветено

Заев од Брисел: Го очекуваме тоа што ни е ветено

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија протерува руски дипломат, во меѓувреме се појавија нови снимки од конгресот на СДСМ

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија протерува руски дипломат, во меѓувреме се појавија нови снимки од конгресот на СДСМ

Државниот пазарен инспекторат има нов директор

Државниот пазарен инспекторат има нов директор

До 1-ви јуни останува на сила полицискиот час

До 1-ви јуни останува на сила полицискиот час

Ќе има јавна дебата за Законот за дивоградби

Ќе има јавна дебата за Законот за дивоградби

Вчера имало две групни тепачки во Скопје

Вчера имало две групни тепачки во Скопје

Грција и Бугарија имаат најголем интерес нашата европска приказна да успее, вели Димитров

Грција и Бугарија имаат најголем интерес нашата европска приказна да успее, вели Димитров

Заев повторно патува во Брисел - со кого ќе се сретне?

Заев повторно патува во Брисел - со кого ќе се сретне?

Зошто Пендаровски се вакцинираше во Куманово?

Зошто Пендаровски се вакцинираше во Куманово?