09 Декември, 2019
0.0289

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

Објавено во: Стил 15 Ноември, 2019

Постојат бројни луѓе кои тврдат дека начинот на живот што можеме да го видиме на Инстаграм не е воопшто автентичен…

Ова може да биде точно за обичните луѓе кои френетично се борат за популарност, но дефинитивно не може да се примени за познати личности кои добиваат милиони долари, и повеќе од тоа, кога споделуваат само еден дел од нивните реални животи на оваа социјална мрежа. Обичните смртници се чувствуваат среќни кога добиваат двоцифрени лајкови или кога имаме повеќе од 100 следбеници, но светот на Инстаграм е далеку поголем деловен потфат отколку што мислевме.

Според статистиката на Фејсбук, околу 83% од корисниците на Инстаграм откриле нови производи и услуги преку оваа платформа. Со толку голем број, спонзорите сакаат нивните луѓе да зборуваат за работите што ги нудат. Оние кои најудобно ја користат оваа платформа се светски познати и обожавани спортисти. Нивниот професионален живот е прилично отворен и навивачите внимателно го следат, поради што едвај чекаат нова објава од нивниот приватен живот.

Овој пат решивме да откриеме колку заработуваат најпопопуларните спортисти на светот од Инстаграм објавите читајте на Машки магазин, тука. 

Можеби ќе ве интересира

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

ОД СТУДЕНА КЛУПА ДО ТОПОЛ ДОМ: Животот на еден бездомник кој стана агент за недвижнини

ОД СТУДЕНА КЛУПА ДО ТОПОЛ ДОМ: Животот на еден бездомник кој стана агент за недвижнини

Државен непријател број 1: Македонска раскошна мизерија

Државен непријател број 1: Македонска раскошна мизерија

Лично сум против козметички корекции и филери: Пред огледало со Катица Марангозова

Лично сум против козметички корекции и филери: Пред огледало со Катица Марангозова

Оние од администрацијата најздрави: Овие професии се најопасни за здравјето

Оние од администрацијата најздрави: Овие професии се најопасни за здравјето

За нас

За нас

Лица со Даунов синдром изработија еколошки крпи со пчелин восок

Лица со Даунов синдром изработија еколошки крпи со пчелин восок