13 Август, 2020
0.0228

Која скопска општина има најмногу, а која најмалку заразени од коронавирус?

Објавено во: Македонија, Интервјуа 10 Јули, 2020

Скопската општина Чаир и понатаму има најмногу заразени од коронавирусот. 

Во Чаир  има 323 заразени, а потоа следат Аеродром – 162, Бутел – 146, Гази Баба – 200, Центар – 146, Карпош – 147, Сарај – 128, Кисела Вода – 108.

Понатаму следат Ѓорче Петров – 107, Студеничани – 116, Шуто Оризари – 86, Арачиново – 45, Илинден – 31, Петровец – 17.

Зад нив се Чучер Сандево – 16, Сопиште – 8, Зелениково- 13, Странец – 5, Нераспределен- 67.

Вкупната бројка на дијагностицирани со коронавирус во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 7.777,  бројката на оздравени е 3.960. Досега починаа  368 луѓе. 


Во земјава излекуван e пациент кај кого коронавирусот предизвикал воспаление на мозокот. 

Можеби ќе ве интересира

ЛИСТА НА ЗЕМЈИ „ИЗВОЗНИЦИ“ НА КОРОНА: Kaде се најде Македонија?

ЛИСТА НА ЗЕМЈИ „ИЗВОЗНИЦИ“ НА КОРОНА: Kaде се најде Македонија?

МУ УКРАЛЕ 6.000 ФРАНЦИ И АВТОМОБИЛ: Maкедонец ограбен во Драч

МУ УКРАЛЕ 6.000 ФРАНЦИ И АВТОМОБИЛ: Maкедонец ограбен во Драч

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев го доби мандатот, а ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со Пендаровски

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев го доби мандатот, а ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со Пендаровски

Земјотрес е регистриран во околината на Пехчево

Земјотрес е регистриран во околината на Пехчево

Има основи за напредок, тврдат од СДСМ и ДУИ по средбата на Заев и Ахмети

Има основи за напредок, тврдат од СДСМ и ДУИ по средбата на Заев и Ахмети

Пендаровски не бараше гаранции, и нема да бара доколку Заев го врати мандатот

Пендаровски не бараше гаранции, и нема да бара доколку Заев го врати мандатот

ВМРО - ДПМНЕ ќе ги замрзне односите со Пендаровски

ВМРО - ДПМНЕ ќе ги замрзне односите со Пендаровски

МИЦКОСКИ: Ситуацијата во државата оди во погрешен правец

МИЦКОСКИ: Ситуацијата во државата оди во погрешен правец

Стево Пендаровски ќе ги прими пратениците на ВМРО-ДПМНЕ

Стево Пендаровски ќе ги прими пратениците на ВМРО-ДПМНЕ