05 Октомври, 2022
0.0294

Кој му работи зад грб на Путин и пренесува информации на западните разузнавачи?

Објавено во: Свет 16 Август, 2022

Добивај вести на Viber

И на рускиот претседател Владимир Путин, одредени лица му работат зад грб, пишуваат западните медиуми. 

Висок руски функционер го издал Путин и понудил тајни преговори со Западот, пишува британски „Мирор“. Во текстот се наведува дека истата личност е во контакт со разузнавачките агенции, вклучувајќи ги ЦИА и МИ5. Според медиумот, во Кремљ владее паника.

„Претставник на потесното опкружување на Путин испратил сигнал до Западот за желбата за преговори“, стои  во документот цитиран од The ​​Mirror. 

Руските инсајдери, наводно, се загрижени дека војната предизвика санкции кои се закануваат да ја уништат економијата.  

Путин деновиве кажа дека руските сили чекор по чекор го ослободуваат Донбас. Руската инвазија на Украина почна на 24 февруари.  Инаку, западните разузнавачи објавуваат податоци за број на загинати војници, какви планови имаат руските сили во Украина, а дури и предвидоа кога ќе се случи нападот кој значеше и почеток на војната. 

foto EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / KREMLIN POO

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Момче запроси девојка за време на натпревар, а таа бесна му удри шлаканица

(ВИДЕО) Момче запроси девојка за време на натпревар, а таа бесна му удри шлаканица

Какво унапредување доби Кадиров од Путин?

Какво унапредување доби Кадиров од Путин?

(ФОТО) ГРАДОТ Е ХОРОР: Зеленски објави фотографии од уништениот Лиман

(ФОТО) ГРАДОТ Е ХОРОР: Зеленски објави фотографии од уништениот Лиман

ПЛАЌААТ И ПО 100 ЕВРА НА ДЕН: Русите бегаат од мобилизација и заминуваат во Белорусија

ПЛАЌААТ И ПО 100 ЕВРА НА ДЕН: Русите бегаат од мобилизација и заминуваат во Белорусија

РУСИТЕ ТВРДАТ: Ги запревме Украинците во пробивот кај Керсон - Од утрово нема нови движења

РУСИТЕ ТВРДАТ: Ги запревме Украинците во пробивот кај Керсон - Од утрово нема нови движења

Тројца научници добитници на Нобеловата награда за хемија за „генијална“ алатка за градење молекули

Тројца научници добитници на Нобеловата награда за хемија за „генијална“ алатка за градење молекули

Си-Ен-Ен: Путин назначува „вршители“ на четири анектирани украински региони, што е во спротивност со меѓународното право

Си-Ен-Ен: Путин назначува „вршители“ на четири анектирани украински региони, што е во спротивност со меѓународното право

Лајен: ЕУ да ја ограничи цената на гасот и да ја заштити инфраструктурата

Лајен: ЕУ да ја ограничи цената на гасот и да ја заштити инфраструктурата

Џорџ Фридман: Што ја тера Русија да мисли дека може да победи во војната?

Џорџ Фридман: Што ја тера Русија да мисли дека може да победи во војната?