27 Септември, 2020
0.0448

Кои градови се со најмалку активни случаи?

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 12 Август, 2020

Во Македонија, засега Пехчево нема ниту еден активен случај на коронавирусот. 

Заразени нема ниту во Македонска Каменица. 

Во Делчево има само 1, во Валандово исто 1, Крушево 3, Берово 6, Кратово 3, Ресен 11, и Радовиш исто 11 активни случаи. 

За разлика од овие мали градови, Скопје и Куманово се на врвот. 

Во главниот град има 1.057, а во Куманово има 264 активни случаи. 

Короната денес однесе уште еден живот. Почина 66 годишен човек од Охрид. 

Можеби ќе ве интересира

Нова уредба за наставата во училиштата денеска на Влада

Нова уредба за наставата во училиштата денеска на Влада

Првиот човек на Заводот за статистика: Добиваме податоци кои се помали од реалната вредност затоа што нема попис

Првиот човек на Заводот за статистика: Добиваме податоци кои се помали од реалната вредност затоа што нема попис

Денеска ќе има и сонце, од утре пак повеќе облаци и дожд

Денеска ќе има и сонце, од утре пак повеќе облаци и дожд

Први рестрикиции би биле забрана на јавни собири: Филипче исклучува карантин во моментов

Први рестрикиции би биле забрана на јавни собири: Филипче исклучува карантин во моментов

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава