06 Јуни, 2020
0.0294

Ќе дојдеш ли на Мастер Муабет?

Објавено во: Свет 10 Октомври, 2019

Денес, среда, 9-ти октомври 2019 година, со почеток во 17:00 часот во Three Kitchen and Barќе се одржи настанот “Мастер Муабет” во организација на Универзитет Американ Колеџ Скопје.

Мастер Муабет има за цел детално да ги запознае заинтересираните со МБА програмите односно постдипломските студии кои ги нуди УАКС:
- Факултет за деловна економија и организациони науки
- Факултет за архитектура и дизајн
- Факултет за компјутерска техника и информатика
- Факултет за политички науки и катедра за психологија
- Факултет за странски јазици
- Факултет за правни науки
На настанот ќе имате прилика да се запознаете со алумните и дел од професорите на УАКС, и секако да закажете информативен состанок.

Настанот е од отворен карактер и е бесплатен, но сите заинтересирани треба да се регистрираат на следниот линк бидејќи местата се ограничени.


Линк за регистрација: https://forms.gle/9KQh8x971DLu95yk8

Со вашата регистрација добивате:
- Информации за условите и начин на студирање
- Информации и искуства директно од алумни на програмите
- Информации за школарината на постдипломските студии
- Прилика да се запознаете со вашите идни ментори
- Бесплатен пијалок
-Можност за вмрежување

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Гневни демонстранти запалија полицаец во Мексико

(ВИДЕО) Гневни демонстранти запалија полицаец во Мексико

Луѓето да носат маски за лице од ткаенина, порача СЗО

Луѓето да носат маски за лице од ткаенина, порача СЗО

СОСТОЈБА ВО СВЕТОТ: Скоро седум милиони заразени со коронавирус

СОСТОЈБА ВО СВЕТОТ: Скоро седум милиони заразени со коронавирус

НАЈТОПОЛ МАЈ: Во Сибир имало за 10 степени повисоки температури

НАЈТОПОЛ МАЈ: Во Сибир имало за 10 степени повисоки температури

ЗЕМЈА КАДЕ МОЖЕТЕ ДА ЛЕТУВАТЕ: Ги тргнаа рестрикциите и чекаат туристи

ЗЕМЈА КАДЕ МОЖЕТЕ ДА ЛЕТУВАТЕ: Ги тргнаа рестрикциите и чекаат туристи

ЦРН БИЛАНС: Oваа земја ја надмина Италија по бројот на жртви од коронавирусот

ЦРН БИЛАНС: Oваа земја ја надмина Италија по бројот на жртви од коронавирусот

ФРАНЦИЈА ТОНЕ ВО ДОЛГОВИ: Toj достигна 121 отсто од БДП

ФРАНЦИЈА ТОНЕ ВО ДОЛГОВИ: Toj достигна 121 отсто од БДП

СЕ ИЗЛЕА НАФТА: Путин прогласи вонредна состојба

СЕ ИЗЛЕА НАФТА: Путин прогласи вонредна состојба

ФРАНЦУЗИ ТВРДАТ: Децата ретко се преносители на коронавирусот

ФРАНЦУЗИ ТВРДАТ: Децата ретко се преносители на коронавирусот