27 Септември, 2020
0.0209

Кејт Мидлтон го откри нејзиното хоби: Го совладала за време на карантинот

Објавено во: Стил 10 Мај, 2020

Војвотката од Кембриџ призна дека била исклучително зафатена за време на карантинот. Со домашно школување на своите три деца, волонтирајќи и притоа сè уште ги извршува кралските должности преку видео повици,

Кејт има оставено малку време за себе, но во четвртокот откри дека таа искористила дел од тоа време за да совлада хоби што го сака, а за тоа повеќе открива сторијата на Женски Магазин.


Можеби ќе ве интересира

ФОТО: Министерот за економија ја има најинтересната роденденска торта

ФОТО: Министерот за економија ја има најинтересната роденденска торта

Раката што дава не се суши: Кој е македонскиот газда кој ги почести со одмор во Турција своите 126 вработени?

Раката што дава не се суши: Кој е македонскиот газда кој ги почести со одмор во Турција своите 126 вработени?