26 Февруари, 2021
0.0229

Каракачанов распали по Пелоси: Нема сила која ќе ме натера внука ми да не ја нарекувам во женски род

Објавено во: Балкан 10 Јануари, 2021

Нема моќ која ќе ме натера да ја викам внука ми „тоа“, за мене таа е моја девојка затоа што е женско. Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов распали по предлогот на Ненси Пелоси, претседателка на Претставничкиот дом во Конгресот на САД според кој треба да се укине родот во говорот кој алудира на разлики меѓу машките и женските. 

Каракачанов во интервју за радио К2 вели дека тоа се експерименти со кои децата не се едуцираат со традиционалните вредности.

Извинете, но ние не живееме во некој советски концентрационен логор, каде што луѓето немаат пол, немаат имиња, немаат етничка припадност и религија, а имаат затворски броеви. Ние не сме во хитлеровски или советски логор! Внука ми ќе ми биде девојче затоа што е родено девојче. За мене ќерка ми секогаш ќе биде моја девојка затоа што ја воспитав како девојче и таа се остана жена што ја роди мојата внука, вели Каракачанов. 

Ако помине предлогот на Пелоси веќе нема да има татко, мајка, син, ќерка, сопруга, сопруг, брат, сестра, баба, дедо, тетка, вујко, внука, внук, маќеа, очув, посинок, маќеа, свекрва, свекор, или кој било друг семеен поим на кој можете да помислите. На нивно место ќе бидат родител, родител на дете.. 


Можеби ќе ве интересира

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица

Србија го набавува лекот против ковид кој го користеше Трамп

Србија го набавува лекот против ковид кој го користеше Трамп

Пораснаа платите во Србија - просекот е 562 евра

Пораснаа платите во Србија - просекот е 562 евра

Албанија ги заострува мерките, за викендот земјата ќе биде целосно затворена

Албанија ги заострува мерките, за викендот земјата ќе биде целосно затворена

ПО НЕКОЛКУ ОБИДИ ЗА АТЕНТАТ УБИЕН АЛБАНСКИОТ НАРКО БОС БЕХАР СОФИЈА: Никој не слушнал пукотници, застрелан е со пиштол со „придушувач“

ПО НЕКОЛКУ ОБИДИ ЗА АТЕНТАТ УБИЕН АЛБАНСКИОТ НАРКО БОС БЕХАР СОФИЈА: Никој не слушнал пукотници, застрелан е со пиштол со „придушувач“