05 Јуни, 2020
0.0187

КАКВО ВРЕМЕ ЈА ЧЕКА ЕВРОПА: Во декември неочекувано топло, а потоа следи поголем шок

Објавено во: Балкан 03 Октомври, 2019

Студено време ширум северна Европа се очекува во октомври и ноември, а температурите повторно ќе се искачат над вообичаено за тоа годишно време во декември, прогнозираат американските метеоролози.

На југот на Европа за периодот од октомври до декември се прогнозира потопло од вообичаеното.


Во Велика Британија, северна Европа и јужна Скандинавија се очекуваат обилни врнежи од дожд повеќе од вообичаеното, додека условите ќе бидат посуви во крајниот северен и јужен дел на Европа.

Метеорологот Тод Крафорд вели дека голем дел од северна Европа во јануари и февруари може да се соочи со својата прва многу студена зима од 2012 година.

Можеби ќе ве интересира

ГРЦИЈА ПОПУШТА: На бродовите и траектите за 10 проценти повеќе патници

ГРЦИЈА ПОПУШТА: На бродовите и траектите за 10 проценти повеќе патници

СЕ ОТВОРААТ БИЗНИСИТЕ: Грција на 1 јули ќе биде вратена во нормала

СЕ ОТВОРААТ БИЗНИСИТЕ: Грција на 1 јули ќе биде вратена во нормала

(ФОТО) ПОГОДЕН СЕВЕРОТ НА ХРВАТСКА: Паѓаше град со големина на лешник

(ФОТО) ПОГОДЕН СЕВЕРОТ НА ХРВАТСКА: Паѓаше град со големина на лешник

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

АВИОН СЛЕТА ВО АТИНА: Од 91 патник, 12 позитивни на коронавирусот

АВИОН СЛЕТА ВО АТИНА: Од 91 патник, 12 позитивни на коронавирусот

ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Eпицентарот северно од Букурешт

ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Eпицентарот северно од Букурешт

НОВИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Дистанца меѓу чадорите и ограничен број на капачи

НОВИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Дистанца меѓу чадорите и ограничен број на капачи

НЕМААТ НОВ СЛУЧАЈ 28 ДЕНА: Црна Гора го победи вирусот

НЕМААТ НОВ СЛУЧАЈ 28 ДЕНА: Црна Гора го победи вирусот

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од Македонија

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од Македонија