11 Јули, 2020
0.0236

Какви автомобили имаат приватно Балканските лидери: Далеку од луксуз, блиску до сиромаштија

Објавено во: Стил 28 Април, 2020

И додека дел од светските лидери се натпреваруваат кој каков автомобил ќе има приватно (да не зборуваме за државните автомобили во кои ги возат, а вредат милиони евра), добар дел од Балканските лидери имаат многу стари автомобили, оние кои им се во приватна сопственост. Од Вардар па до Триглав... и пошироко, се’ се тоа политичари со возила кои надминуваат дури и 30 години старост. 

Но, токму тие автомобили ги имаат наведено во нивните имотни карти доставени до официјалните служби во нивните земји. Некои политичари дури и немаат автомобили на свое име, туку на име на сопругите. Како и да е, скромноста веројатно ги краси и нив, па да видиме кој што вози.

Сите детали на Машки МагазинМожеби ќе ве интересира

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот