27 Февруари, 2020
0.0337

Каде ли отишла младата жена, никој не знае веќе седми ден

Објавено во: Македонија 25 Јануари, 2020

Кади ли отишла младата дваесет и осум годишна жена Марија Брзакова, останува мистерија веќе седми ден по ред. 

Она што е јасно е дека откако во средата почнаа да ја бараат специјални полициски тимови, тоа засега не дали резултат. Никој не знае каде би можела да биде младата жена.

Телевизија Телма јави дека од денеска во потрагата се вклучиле и доборволци, кои барале дури до бугарската граница.

Во организацијата се вклучило и ловното друштво од Босилово, бидејќи ловџиите како добри познавачи на теренот понудиле помош да учествуваат во акциите.

Претходно, најблиските бараа помош да се најде Марија. 

„Помогнете ни да ја најдеме, таа никогаш не би го оставила своето семејство“, очајно молеа најблиските на 28-годишната Марија, која заминала од дома и не се вратила.

Мајката на Марија раскажала дека документите но и мобилниот на девојката и се дома, а таа излегла во тренерки.

„Сите сме вознемирени, Марија не би си го оставила детето никогаш.Таа е семеен човек, има костенлива долга коса, висока околу 160 сантиметри“, раскажала мајката.

Дека Марија исчезнала пред една недела пријавил нејзиниот сопруг.

Можеби ќе ве интересира

Филипче: Сите девет патници тргнале од исто место во Италија

Филипче: Сите девет патници тргнале од исто место во Италија

Филипче: Идентификувани се луѓето кои патувале со жената заразена со коронавирус

Филипче: Идентификувани се луѓето кои патувале со жената заразена со коронавирус

ФОКУС НА ДЕНОТ: Прв случај на коронавирус во Македонија, власта повика на смиреност и почитување на препораките

ФОКУС НА ДЕНОТ: Прв случај на коронавирус во Македонија, власта повика на смиреност и почитување на препораките

КАРАЏОСКИ ЗА ЗАБОЛЕНАТА ОД КОРОНАВИРУС: Жената е свесна, дише самата

КАРАЏОСКИ ЗА ЗАБОЛЕНАТА ОД КОРОНАВИРУС: Жената е свесна, дише самата

Караџоски: Упатувам смирувачки тонови, едно лице не претставува ризик

Караџоски: Упатувам смирувачки тонови, едно лице не претставува ризик

Филипче: Пациентката е позитивна, се заразила во Италија

Филипче: Пациентката е позитивна, се заразила во Италија

ВО ЖИВО: Повратник од Италија е првиот случај на заболен со коронавирус?

ВО ЖИВО: Повратник од Италија е првиот случај на заболен со коронавирус?

УШТЕ ЕДНА ЖРТВА: Почина една од жените повредени во Романовце

УШТЕ ЕДНА ЖРТВА: Почина една од жените повредени во Романовце

Телевизиите обвинија за неодговорност, операторите им вратија - ова е обид за цензура

Телевизиите обвинија за неодговорност, операторите им вратија - ова е обид за цензура