12 Август, 2020
0.0199

Јанева: Не сум виновна, грубо сум изманипулирана

Објавено во: Македонија 02 Јуни, 2020

Грубо сум изманипулирана, изјави екс специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева денеска на суд.

Таа тврди дека е невина.  Јанева го критикуваше судот што воопшто прифатил сопружниците Камчеви да сведочат во процесот, затоа што според неа немаат никаков кредибилитет. Јанева вели дека се докажало дека Камчев сам се нудел да соработува и не успеал во планот да ја „купи“ нешто што му успеало кај многумина други.

„Девет месеци сум во притвор заради Орце Камчев. За недокажани пари. Ако беше шеќер на сликата ќе беше ли тоа кокаин?“ – праша Јанева.

За обвинителниот акт вели дека се темели на изјави, а не на докази.

За обвинителката Вилма Русковска рече дека и била љубоморна. 

Пресудата за случајот „Рекет“ ќе биде соопштена на 18 јуни. 

Можеби ќе ве интересира

Талат Џафери свика седница за избор на претседател на Собранието

Талат Џафери свика седница за избор на претседател на Собранието

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

Женско тело е извадено од водите на реката Пчиња

Женско тело е извадено од водите на реката Пчиња

Кривични за скопјани кои славеле во време на пандемија

Кривични за скопјани кои славеле во време на пандемија

Кои градови се со најмалку активни случаи?

Кои градови се со најмалку активни случаи?

Кои скопски општини имаат повеќе од 100 заразени со Ковид -19?

Кои скопски општини имаат повеќе од 100 заразени со Ковид -19?

ССНМ: Државните институции да обезбедат безбедни услови за новинарите и медиумските работници

ССНМ: Државните институции да обезбедат безбедни услови за новинарите и медиумските работници

Филипче: Комисијата за заразни болести смета дека е огромен ризик aко училиштата целосно се отворат

Филипче: Комисијата за заразни болести смета дека е огромен ризик aко училиштата целосно се отворат

ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАБОЛЕНИ - 139 нови случаи, охриѓанец ја изгуби битката со короната

ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАБОЛЕНИ - 139 нови случаи, охриѓанец ја изгуби битката со короната