20 Јануари, 2021
0.0183

Ја премина границата: Пулмологот Несторовиќ во брутално видео Кон и Тиодоровиќ ги претставува како платеници

Објавено во: Балкан 30 Ноември, 2020

Српскиот доктор Бранимир Несторовиќ, кој до неодамна беше член на Кризниот штаб, денеска повторно ја шокираше јавноста во Србија со видео што го објави на Фејсбук, а со кое ги исмејува неговите поранешни соработници во Кризниот штаб, д-р Предраг Кон и Бранислав Тиодоровиќ

Тој пред извесно време изјави дека отсекогаш бил „црна овца“ и дека почнал да го чувствува притисокот на јавноста, и дека тоа влијае на неговото семејство.

Наведувајќи ги овие причини, тој го напушти Кризниот штаб веднаш по првиот бран на епидемијата, но честопати се појавува на социјалните мрежи и го привлекува вниманието со свои коментари околу епидемиолошка

Видеото е монтажа и алудира на фактот дека двајцата експерти кои се појавуваат како карикатури, се платеници, кои постојано зборуваат за бројот на смртни случаи, има емоџи на мртви тела, вакцини, како и пари.

Српските медиуми денеска пишуваат дека угледниот пулмолог Несторовиќ, со ова видео, сепак ја премина границата. Можеби ќе ве интересира

Биле уплашени, а Алексиќ им викал на цел глас: По обвинувањата за силување, притвор за српскиот актер

Биле уплашени, а Алексиќ им викал на цел глас: По обвинувањата за силување, притвор за српскиот актер

Харадинај најави референдум за спојување со Албанија

Харадинај најави референдум за спојување со Албанија

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Во Албанија работник со лопата удри свештеник по главата

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Во Албанија работник со лопата удри свештеник по главата

ХАОС: Грција е оковaна во снежно невреме

ХАОС: Грција е оковaна во снежно невреме

ВО БУГАРИЈА ПРИСТИГНАА НОВИ ДОЗИ ОД ФАЈЗЕР: Досега се пријавени 19 реакции од вакцината на Модерна

ВО БУГАРИЈА ПРИСТИГНАА НОВИ ДОЗИ ОД ФАЈЗЕР: Досега се пријавени 19 реакции од вакцината на Модерна

КОЈ ЌЕ БИДЕ НОВИОТ ШЕФ НА ПОДРАВКА - Пленковиќ веќе разговарал со четворица кандидати

КОЈ ЌЕ БИДЕ НОВИОТ ШЕФ НА ПОДРАВКА - Пленковиќ веќе разговарал со четворица кандидати

(ФОТО) Се појави првата фотографија на Чеда Јовановиќ од болничкиот кревет, еве како изгледа откако најтешкото помина

(ФОТО) Се појави првата фотографија на Чеда Јовановиќ од болничкиот кревет, еве како изгледа откако најтешкото помина

ПО ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ ПОСЕБНИ МЕРКИ - продавниците во Грција се отвораат, ќе работат и козметичките салони

ПО ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ ПОСЕБНИ МЕРКИ - продавниците во Грција се отвораат, ќе работат и козметичките салони

Тамара Вучиќ ќе разговара во Софија за Македонија

Тамара Вучиќ ќе разговара во Софија за Македонија