27 Февруари, 2021
0.0268

ИутеКредит со донации го поддржува спортот во Македонија

Објавено во: Мои пари 20 Јануари, 2021

ИутеКредит Македонија со три донации го означи крајот на претходната 2020 година. Донациите се за три спортски клуба, а со финансиската поддршка, ќе им се овозможи на клубовите подобри услови за работа и напредок во спортот кој го практикуваат.

„Дел од постојаните заложби на ИутеКредит Македонија се и инвестициите во спортот кој сметаме дека е особено важен сегмент од функционирањето на секое општество. Токму затоа, крајот на 2020-та година го означивме со донации за три спортски клубови од земјава, женскиот фудбалски клуб СЦ Истатов 2015 од Нов Дојран, женски кошаркарски клуб Струга 2009 и женскиот ракометен клуб Македонија Ѓорче Петров. Оваа финансиска поддршка ќе им овозможи на клубовите подобри услови за работа и напредок во спортот кој го практикуваат.

И во изминатите години ИутеКредит Македонија беше поддржувач на фудбалски кампови за млади во организација на Реал Мадрид фондацијата каде учесницните имаа можност да ја подобрата нивната техника, тактичкото однесување на теренот и когнитивните способности, спроведено од професионални тренери од Реал Мадрид кои ќе понудат посебен пристап и методи на обука, велат од ИутеКредит Македонија.


Можеби ќе ве интересира

Која осигурителна компанија исплати најголеми премии за жртвите од земјотресот во Хрватска?

Која осигурителна компанија исплати најголеми премии за жртвите од земјотресот во Хрватска?

Петнаесет години на самиот врв: Samsung прогласен за водечки производител на телевизиски технологии

Петнаесет години на самиот врв: Samsung прогласен за водечки производител на телевизиски технологии

Мишо Китаноски: Работејќи како новинар, слушнав приказни за Мис Стон и за Крлежа кои се дел од книгата „Прстен и парфем“

Мишо Китаноски: Работејќи како новинар, слушнав приказни за Мис Стон и за Крлежа кои се дел од книгата „Прстен и парфем“

А1 СО НОВА АТРАКТИВНА ПОНУДА: Со А1 Combo попуст од 20.000 денари за смартфон или смарт телевизор

А1 СО НОВА АТРАКТИВНА ПОНУДА: Со А1 Combo попуст од 20.000 денари за смартфон или смарт телевизор

Инфинити Енерџи ИТСС: Дел од групација која ја создава дигиталната иднина

Инфинити Енерџи ИТСС: Дел од групација која ја создава дигиталната иднина

Huawei OptiX SuperSite овозможува супер брз пристап во дигиталниот свет

Huawei OptiX SuperSite овозможува супер брз пристап во дигиталниот свет

Credissimo донира топол оброк на Клиниката за инфективни болести

Credissimo донира топол оброк на Клиниката за инфективни болести

Игор Божиновски: „Во домашната финска сауна го наоѓам потребниот баланс“

Игор Божиновски: „Во домашната финска сауна го наоѓам потребниот баланс“

Резултатите ја потврдија отпорноста на кризи на страгетијата на Атлантик Група

Резултатите ја потврдија отпорноста на кризи на страгетијата на Атлантик Група