11 Јули, 2020
0.0183

Искрено со Александра Јанева: Домашнта изолација лошо влијае на љубовниот живот

Објавено во: Стил 28 Април, 2020

Музиката е дел од нас секогаш и секаде, не само за време на ноќните забави и фестивали, истакнува младата поп пејачка Александра Јанева. Таа за Женски магазин вели дека веќе подолго време не е заљубена, но карантинот сепак лошо влијаел на љубовта, но е свесна за состојбава и не дозволува тоа да и создава главоболки.

Поп-пејачката е и студент на факултетот за стоматологија, па сподели со читателките и како се одвиваат сега студиите. Таа, вели дека кај неа коронавирусот не направил значителни промени, само драстично го забавил темпото на живот.  Вирусот целосно и ја стопирал рутината за проби и настапи со бендот, но сега целото слободно време го трошела сама со себе и за себе.  Без разлика што е дома, никогаш не дозволила да и биде досадно.

Јанева ни го откри и своето ново хоби и со која игра поминала најмногу време во овие карантински денови. Читајте повеќе на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот