14 Август, 2020
0.0251

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Објавено во: Стил 10 Јули, 2020

Концертот на Армира Медуњанин на 9-ти август во Античкиот театар во Охрид е првиот најавен проект на „Авалон“ продукција по петмесечна пауза. Првиот човек на продукцијата, Бобан Милошески вели дека иако постои надежта дека еден ден ќе се разбудиме и ќе ни соопштат дека короната е обичен грип, сепак многу го боли периодот на неработење и откажувањето на настапот на Placebo и на фестивалот Оhrid Calling. Милошески, во интервјуто за Женски магазин зборува за тоа како тој ја гледа новата нормалност во неговата работа, и искрен е кога вели дека изминативе месеци му поминале ужасно и одвратно. Бобан се сеќава на најубавите концерти на Авалон, но и на својот покоен брат Даниел, кој почина пред шест години на 15 јули во 2014 година. 

Читајте повеќе на Женски Магазин

Можеби ќе ве интересира

Вилма Трајковска- поранешната Прва дама на Македонија и денес стилски изгледа одлично

Вилма Трајковска- поранешната Прва дама на Македонија и денес стилски изгледа одлично

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК