01 Декември, 2020
0.0413

ИНЦИДЕНТ: Кондовци истепале полицајци, едниот со автомобил удрил во полициски службеник

Објавено во: Македонија 21 Октомври, 2020

Нов напад на полицајци имало во главниот град. 

Кондовец со возило удрил во полицаец и побегнал, а нападнати се и полицајците што го пронашле. 

На скопската улица Ѓорче Петров, синоќа автомобил „ауди“, кој го возел А. А. (26) од село Кондово, не застанал на даден знак и удрил во полицаец. 

По преземените мерки од полицијата, А. А. е пронајден.

Потоа повеќе лица физички ги нападнале полициските службеници. 

Од МВР преземаат мерки за расчистување на настанот. 

Последниве месеци имаше повеќе напади на полицајци, во Скопје, но и во Битола, Македонски Брод и други места. 

При еден од нападите во Скопје, неколку момчиња ги снимаа полицајците. 

Можеби ќе ве интересира

Со посебни протоколи ќе се отворат скијачките центри

Со посебни протоколи ќе се отворат скијачките центри

Украден е паричник од пациент кој починал во ковид-центарот на Клинички

Украден е паричник од пациент кој починал во ковид-центарот на Клинички

ЗА ЏАМБАСКИ ВЕЛЕС БИЛ БУГАРСКИ ГРАД: Кажа под кои услови би го признале македонското малцинство

ЗА ЏАМБАСКИ ВЕЛЕС БИЛ БУГАРСКИ ГРАД: Кажа под кои услови би го признале македонското малцинство

„Катимерини“ анализира дека релациите меѓу Скопје и Софија создаваат пукнатина во НАТО

„Катимерини“ анализира дека релациите меѓу Скопје и Софија создаваат пукнатина во НАТО

ДАНИЛОВСКИ ЗА СЛАВИТЕ: Апелирам тие чествувања да бидат со високо ниво на свест

ДАНИЛОВСКИ ЗА СЛАВИТЕ: Апелирам тие чествувања да бидат со високо ниво на свест

Бучковски ќе биде специјален претставник на македонската Влада за Бугарија

Бучковски ќе биде специјален претставник на македонската Влада за Бугарија

ЗНМ, ССНМ и СЕММ на средба со Филипче: Нема забрана за снимање, новинарите треба да продолжат непречено со својата работа

ЗНМ, ССНМ и СЕММ на средба со Филипче: Нема забрана за снимање, новинарите треба да продолжат непречено со својата работа

Вакцината на „Фајзер“ од денеска чека одобрување од Европската медицинска агенција: Ова е финален чекор

Вакцината на „Фајзер“ од денеска чека одобрување од Европската медицинска агенција: Ова е финален чекор

Реакција на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“: Македонската државност е заснована врз антифашистички начела

Реакција на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“: Македонската државност е заснована врз антифашистички начела