21 Октомври, 2018
0.3150
    ALK 8129.21    0.97%     BESK 9474    -0.27%     CEVI 1000    0%     FERS 61933.45    4.96%     GRNT 829.62    1.98%     KMB 5199.83    0.93%     KVAS 14056    0%     MPOL 319    10%     MPT 47735.31    1.74%     MTUR 4817.17    2.49%     OHB 6549.95    1.87%     OKTA 4842.37    3.03%     RMDEN09 98    0%     RMDEN10 97.1    1.89%     RMDEN12 97    -0.1%     RZLV 64.5    -0.42%     RZUS 120    2.56%     SBT 2303.81    3.6%     STB 1149.67    2.33%     STBP 1100    0%     STIL 135    1.12%     TEL 288    2.86%     TKVS 5350    8.08%     TNB 14700    2.38%     TPLF 824.9    9.99%     TTK 1173.93    0.46%     UNI 2300    -0.46%

Идеален за мини викенд патување: Ова е најевтинитот европски град!

Објавено во: Мои пари, Стил 20 Април, 2018

Сместување, музеи, храна, излегувања се само некои од факторите со кои овој град ја освои титулата најпристапен за туристичка турнеја.

Ако планирате кратко бегство во странство оваа пролет, а вие не сакате тоа да чини цел богатство, Краков е апсолутно најдобар избор, што се покажува според годишниот список на најевтините и најскапите дестинации во Европа.

На листата се наоѓаат 36 европски градови, кои се рангирани во 12 клучни финансиски позиции, вклучително и билети за музеи, ресторански оброци и сместување. По Краков, се пронаоѓаат Вилнус, Рига, Варшава и Будимпешта, а најскапиот европски град што не е изненадување, се разбира, е Амстердам.


Подолу, видете ја целата листа и одберете која ќе биде вашата следна дестинација.

1. Краков, Полска

2. Вилнус, Литванија

3. Рига, Латвија

4. Варшава, Полска

5. Будимпешта, Унгарија

6. Москва, Русија

7. Прага, Чешка

8. Атина, Грција

9. Лисабон, Португалија

10. Лил, Франција

Можеби ќе ве интересира

Прекинато водоснабдување во Радишани

Прекинато водоснабдување во Радишани

Саниран дефектот на улица Сердарот

Саниран дефектот на улица Сердарот

Прекин на водоснабдување во Драчево

Прекин на водоснабдување во Драчево

Продолжува волонтерската програма на ЕВН

Продолжува волонтерската програма на ЕВН

Од понеделник автобусот со број 28 ќе сообраќа по изменета траса

Од понеделник автобусот со број 28 ќе сообраќа по изменета траса

Во недела на кејот на Вардар ќе се трча за поддршка на заболените од Вилсон

Во недела на кејот на Вардар ќе се трча за поддршка на заболените од Вилсон

Porsche влегува во електричната ера со новиот Taycan

Porsche влегува во електричната ера со новиот Taycan

„Европа“ врти нова слатка страница во својата историја

„Европа“ врти нова слатка страница во својата историја

Легендите живеат вечно!

Легендите живеат вечно!