26 Мај, 2018
0.4992
    ALK 7872.21    -0.65%     BESK 8017.33    3.6%     GRNT 748.68    4.56%     KPSS 300    -36.31%     MPT 31000.31    0%     OHB 6396.66    -0.83%     REPL 62000    0.81%     RMDEN13 96.7    0.73%     RMDEN14 96.1    0.63%     RMDEN16 95.5    0%     RZIN 125    4.17%     SBT 1951    -0.61%     SLAV 3600    0%     STB 1015.5    -0.27%     STBP 1180.55    5.3%     STIL 130    -0.94%     TEL 278.08    2.99%     TNB 12929.5    -4.14%     TTK 881.96    2.88%     UNI 2360    -0.04%     USJE 23003    -0.63%     ZPKO 2857    0%

Идеален за мини викенд патување: Ова е најевтинитот европски град!

Објавено во: Мои пари, Стил 20 Април, 2018

Сместување, музеи, храна, излегувања се само некои од факторите со кои овој град ја освои титулата најпристапен за туристичка турнеја.

Ако планирате кратко бегство во странство оваа пролет, а вие не сакате тоа да чини цел богатство, Краков е апсолутно најдобар избор, што се покажува според годишниот список на најевтините и најскапите дестинации во Европа.

На листата се наоѓаат 36 европски градови, кои се рангирани во 12 клучни финансиски позиции, вклучително и билети за музеи, ресторански оброци и сместување. По Краков, се пронаоѓаат Вилнус, Рига, Варшава и Будимпешта, а најскапиот европски град што не е изненадување, се разбира, е Амстердам.


Подолу, видете ја целата листа и одберете која ќе биде вашата следна дестинација.

1. Краков, Полска

2. Вилнус, Литванија

3. Рига, Латвија

4. Варшава, Полска

5. Будимпешта, Унгарија

6. Москва, Русија

7. Прага, Чешка

8. Атина, Грција

9. Лисабон, Португалија

10. Лил, Франција

Можеби ќе ве интересира

Централен регистар на Република Македонија го превзема претседателството на Светскиот корпоративен регистарски форум 2019

Централен регистар на Република Македонија го превзема претседателството на Светскиот корпоративен регистарски форум 2019

Marcel ќе ја забрза трансформацијата на Публицис групацијата од холдинг компанија во деловна платформа од 80,000 вработени

Marcel ќе ја забрза трансформацијата на Публицис групацијата од холдинг компанија во деловна платформа од 80,000 вработени

(ГАЛЕРИЈА) Хуманитарната аукција на Капитол мол ги израдува матурантите од СОС Детско село

(ГАЛЕРИЈА) Хуманитарната аукција на Капитол мол ги израдува матурантите од СОС Детско село

Автобусите на ЈСП вака ќе возат за празнициве

Автобусите на ЈСП вака ќе возат за празнициве

Sparkasse Room – ново место, за нови идеи!

Sparkasse Room – ново место, за нови идеи!

Практичен паметен телефон со стил кој има живописен Супер АМОЛЕД бесконечен екран

Практичен паметен телефон со стил кој има живописен Супер АМОЛЕД бесконечен екран

Фени на пат повторно да стане еден од најважните капацитети за македонската економија

Фени на пат повторно да стане еден од најважните капацитети за македонската економија

Еуромакс ја објавува структурата на работните места во проектот Иловица-Штука

Еуромакс ја објавува структурата на работните места во проектот Иловица-Штука

„FAMILY FUN OPEN DAY“: Интернационалната детска градинка „Пиколини“ ве кани на големо дружење

„FAMILY FUN OPEN DAY“: Интернационалната детска градинка „Пиколини“ ве кани на големо дружење