27 Септември, 2020
0.0446

ХУМАНОСТ: Вработените во Иутекредит даруваа крв

Објавено во: Македонија, Мои пари 04 Август, 2020

ИутеКредит Македонија во рамките на своите активности како општествено одговорна компанија  организираше крводарителска акција во која учествуваа врабoтените во компанијата и бренд амбасадорот на ИутеКредит, автомобилскиот шампион Игор Стефановски Иџе.

Дел од вработените редовно даруваат крв, а дел од нив тоа го направија за прв пат. Оние вработени кои не се дел од канцелариите во Скопје, крв даруваа во локалните единици на Институтот за Трансфузиона медицина низ државата.

Една од вредностите кои ИутеКредит Македонија ги негува е хуманоста и таа досега е докажана во повеќе наврати, како на пример помош во форма на опрема за вработените на дел од клиниките дел од Клиничкиот центар во Скопје, на почетокот на Ковид-19 кризата.

ИутеКредит се стреми да внесе позитивни промени во заедницата, како и да придонесе кон подобро здравје на секој поединец, сé со цел посигурна, постабилна и поубава иднина  за сите.

Во продолжение погледнете ја фотогалеријата од хуманата акција на Иутекредит МакедонијаМожеби ќе ве интересира

Првиот човек на Заводот за статистика: Добиваме податоци кои се помали од реалната вредност затоа што нема попис

Првиот човек на Заводот за статистика: Добиваме податоци кои се помали од реалната вредност затоа што нема попис

Денеска ќе има и сонце, од утре пак повеќе облаци и дожд

Денеска ќе има и сонце, од утре пак повеќе облаци и дожд

Први рестрикиции би биле забрана на јавни собири: Филипче исклучува карантин во моментов

Први рестрикиции би биле забрана на јавни собири: Филипче исклучува карантин во моментов

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Животот на Борче, живот ли е? Емотивна сторија за човекот кој има многу љубов

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Ново видео фрла сенка врз инцидентот во Битола: Полицаецот не нападнал прв?

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Филипче жали за смртта на медицинската сестра: Изрази сочувство

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава

Невреме со многу дожд беснее попладнево во земјава

Не може на секој компјутер или лаптоп: Објавени деталите за тоа каков уред им треба на децата за онлајн наставата

Не може на секој компјутер или лаптоп: Објавени деталите за тоа каков уред им треба на децата за онлајн наставата