06 Јуни, 2020
0.0464

Huawei освои две награди на годишниот TechRadar Mobile ChoiceConsumer Awards 2019

Објавено во: Мои пари 07 Ноември, 2019

Huawei Consumer Business Group доби две престижни награди на годинешниот избор на потрошувачи TechRadar2019 година (MCCA), кои беа официјално доделени во лондонското „Кафеде Парис“.

Наградите се доделуваат по спроведување годишна анкета на потрошувачи во која кандидатите ги избира жирито на TechRadar, а корисниците се оние кои гласаат за уредите што заслужуваат да бидат почестени и да ја добијат големата награда на TechRadar MCCA.

За време на 19-тата церемонија на доделување награди, HUAWEI P30 Pro ја освои наградата за најдобра камера, а HUAWEI P 2019 стана паметен телефон оценет како најголема вредност за парите (под 200 фунти). Со овие награди Huawei ја зајакнува својата лидерска позиција во областа на мобилната фотографија и докажува дека потрошувачите можат да купат смартфони со одлични спецификации по привлечна цена.

„HUAWEI P smart 2019 беше избран од нашето жири поради елегантниот дизајн и печатливо големата памет - и сè тоа по неверојатна цена“ - со овие зборови, HUAWEI P smart 2019 беше претставен на церемонијата на доделување награди.

Наградата за најдобра камера му припадна на HUAWEI P30 Pro. Домаќините не ја пропуштија можноста да ги истакнат квалитетите на победникот: „Можеби не сте верувале во квалитетите што може да ги има телефон со четири камери, но Huawei докажа дека може да создаде брилијантна камера со оваа технологија со тоа што понуди телефон кој го остави без збор нашето жири со богатството на бои на фотографиите“.

Двете награди ја надополнуваат колекцијата на награди за  Huawei на TechRadar Mobile Choice Consumer, консолидирајќи ја лидерската позиција на компанијата. Во 2018 година брендот беше почестен во три категории - Производител на годината, Телефон на годината и Најдобра камера. Huawei освои две награди во 2017 година (Најдобар телефон на средниот пазар, еден за гледање) и една во 2016 година (Најдобар телефон со камера).

„Ние сме крајно задоволни од постојаните признаниа што ги добиваме од корисниците на TechRadar и експертите за технологија. Среќни сме што HUAWEI P серијата доби две важни награди. Huawei е посветен на потрошувачите да им обезбеди нови и подобрени искуства со мобилна фотографија, постојано да ги турка границите на технолошките способности на фотоапаратот со иновативни и смели решенија “, рече Ли Чанџоу, потпретседател на бизнис на смартфони во Huawei Consumer Business Group.

„Во 19 години доделување годишни награди на потрошувачите во Велика Британија, годинешниот TechRadar ги надминаа сите претходни показатели на потребите на потрошувачите, освојувајќи гласови на над 34.000 клиенти. Наградите уште еднаш докажаа дека потрошувачите сакаат да го дадат својот глас на марката што ја сакаат најмногу“, рече Марк Фермор, директор на наградите за потрошувачи на избор TechRadar. „Одлично е што клиентите и стручното жири на TechRadar го препознаа Huawei како победник во овие престижни категории“.

Наградата Huawei во категоријата Најдобра камера ја засилува тенденцијата на компанијата да освои врвни почести благодарение на иновативниот пристап кон мобилната фотографија. Смартфонот HUAWEI P9 беше прогласен за Најдобра камера во 2016 година, а HUAWEI P20 ја донесе домашната награда во 2018 година.

Huawei ја лансира новата P30 Pro серија во септември 2019 година, надополнувајќи го естетскиот дизајн и иновативните технологии во мобилната фотографија на HUAWEI P Серијата. Новиот P30 Pro може да се пофали со напредни додатоци за дизајн на бои и нови одлики за уредување фотографии и видео.

Серијалот HUAWEI P30 останува омилен за потрошувачите со над 17 милиони продадени производи, признаена од многу реномирани организации ширум светот, вклучувајќи го Експертското здружение за слика и звук (EISA). Здружението го прогласи HUAWEI P30 Pro за паметен телефон во 2019-2020 година, а во оваа категорија Huawei ја добива најголемата награда втора година по ред. 


Можеби ќе ве интересира

Матурантката Хана Селмани ќе учи на Њујорк универзитетот во Абу Даби со целосна стипендија

Матурантката Хана Селмани ќе учи на Њујорк универзитетот во Абу Даби со целосна стипендија

ПРОДОЛЖУВА ГОЛЕМА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА НА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА ПРИРЕДУВАЧИ НА ИГРИ НА СРЕЌА – АПИС

ПРОДОЛЖУВА ГОЛЕМА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА НА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА ПРИРЕДУВАЧИ НА ИГРИ НА СРЕЌА – АПИС

СУПЕР ОНЛАЈН ПОПУСТ ДО 50% ОД 5-7 ЈУНИ

СУПЕР ОНЛАЈН ПОПУСТ ДО 50% ОД 5-7 ЈУНИ

ЗАПОЧНА ГОЛЕМА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА НА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА ПРИРЕДУВАЧИ НА ИГРИ НА СРЕЌА – АПИС

ЗАПОЧНА ГОЛЕМА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА НА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА ПРИРЕДУВАЧИ НА ИГРИ НА СРЕЌА – АПИС

Дали полициските службеници ги казнуваат колегите кога ќе прекршат закон!?

Дали полициските службеници ги казнуваат колегите кога ќе прекршат закон!?

Нов Битолски сладолед: Полн млечен вкус збогатен со 10 витамини

Нов Битолски сладолед: Полн млечен вкус збогатен со 10 витамини

HalkEco Хронометар 10KM ќе се трча со примена на мерки за заштита од коронавирусот

HalkEco Хронометар 10KM ќе се трча со примена на мерки за заштита од коронавирусот

Д-р Филип Станковиќ – научник од Македонија кој работи на развој на иновативни производи во тутунската индустрија

Д-р Филип Станковиќ – научник од Македонија кој работи на развој на иновативни производи во тутунската индустрија

Од аквадукт од 1900 г.п.н.е до модерна инвертер клима! Еден македонски бренд го следи модерниот развој!

Од аквадукт од 1900 г.п.н.е до модерна инвертер клима! Еден македонски бренд го следи модерниот развој!