04 Јули, 2020
0.0315

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 02 Јуни, 2020

Oва лето Хрватска нуди ниски цени за туристите. 

Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра на ден.

Најскапиот апартман во Хрватска сега чини колку најевтиниот минатата година. 

Цените за изнајмување апартмани и куќи за одмор на хрватското јадранско крајбрежје се драстично пониски од лани, но побарувачката сè уште е скромна, пренесува порталот Индекс.

Цените на апартманите во 2019 година во претсезоната и по сезоната беа од 40 до 100 евра, а во екот на сезоната варираа од 60 до 200 евра.

Годинава цените на апартманите во претсезоната се од 25 до 40 евра, додека во сезоната се меѓу 45 и 70 евра.

Ниски цени за пијалоци оваа сезона ќе нуди и Грција. 

Можеби ќе ве интересира

Уапсен синот на Оливер Мандиќ: Ја претепал својата мајка

Уапсен синот на Оливер Мандиќ: Ја претепал својата мајка

Во Албанија заразени 110 деца, помлади луѓе се потешко се борат со вирусот

Во Албанија заразени 110 деца, помлади луѓе се потешко се борат со вирусот

Маски ќе носиме до следната пролет: Летото беспомошно за коронавирусот

Маски ќе носиме до следната пролет: Летото беспомошно за коронавирусот

(ВИДЕО) ЛЕТАА ЛИМЕНИ ПОКРИВИ: Силно невреме во Србија

(ВИДЕО) ЛЕТАА ЛИМЕНИ ПОКРИВИ: Силно невреме во Србија

АКО ЈА ПРАВИТЕ ОВАА ОПАСНА РАБОТА СО МАСКАТА, ЕВЕ КАКОВ Е РИЗИКОТ - позната српска докторка предупредува

АКО ЈА ПРАВИТЕ ОВАА ОПАСНА РАБОТА СО МАСКАТА, ЕВЕ КАКОВ Е РИЗИКОТ - позната српска докторка предупредува

Дури 780 Срби биле вратени од Евзони и пренасочени кон бугарско-грчката граница

Дури 780 Срби биле вратени од Евзони и пренасочени кон бугарско-грчката граница

Чедомир Јовановиќ ставен на кислородна поддршка

Чедомир Јовановиќ ставен на кислородна поддршка

Прогласена вонредна состојба во Белград

Прогласена вонредна состојба во Белград

СРБИТЕ ЌЕ КАЗНУВААТ: Рестораните и кафулињата се затвораат

СРБИТЕ ЌЕ КАЗНУВААТ: Рестораните и кафулињата се затвораат