09 Јули, 2020
0.0232

Хотелска соба каде ноќевањето чини само еден долар

Објавено во: Свет 29 Ноември, 2019

Откако турист од Велика Британија престојот во хотелска соба го пренесувал во живо, сопственикот  на хотелот добил идеја. 

27 годишниот Тетјуса Иноу почнал да води бизнис во Фукуоки во Јапонија со надеж дека ќе се избори со големата конкуренција. 

Сега гостите во хотелот "Asahi Rjokan"  можат да добијат ноќевање во собата број 8, за само еден долар, но под услов престојот да го емитуваат во живо на социјалните мрежи. 

Но, гостите имаат право на приватност, со тоа што нивните разговори не се снимаат, ниту телефонските разговори. 

Можеби ќе ве интересира

Короната е како дожд, на крајот сите ќе бидат мокри, тврди заразениот Болсонаро

Короната е како дожд, на крајот сите ќе бидат мокри, тврди заразениот Болсонаро

СЗО: Ќе патуваат во Кина за да го идентификуваат зоо изворот на Ковид-19

СЗО: Ќе патуваат во Кина за да го идентификуваат зоо изворот на Ковид-19

СЕ ГЛЕДА ЛИ НАДЕЖ: Израел објави антитело што го неутрализира коронавирусот, дури и меѓу заразените

СЕ ГЛЕДА ЛИ НАДЕЖ: Израел објави антитело што го неутрализира коронавирусот, дури и меѓу заразените

САД официјално се повлече од Светската здравствена организација

САД официјално се повлече од Светската здравствена организација

РЕКОРД: Топлотен бран во Сибир

РЕКОРД: Топлотен бран во Сибир

Пет милиони луѓе цели шест недели одат во карантин

Пет милиони луѓе цели шест недели одат во карантин

ВЕКЛУРИ - ова е првиот лек за КОВИД-19 што го одобри Европската комисија

ВЕКЛУРИ - ова е првиот лек за КОВИД-19 што го одобри Европската комисија

ЗА ПРВ ПАТ ПО 37 ДЕНА - во Пекинг нема новозаразаени со коронавирус

ЗА ПРВ ПАТ ПО 37 ДЕНА - во Пекинг нема новозаразаени со коронавирус

(ФОТО+ВИДЕО) ВУХАН ПОД ВОДА: Милиони луѓе се загрозени од поплавите

(ФОТО+ВИДЕО) ВУХАН ПОД ВОДА: Милиони луѓе се загрозени од поплавите