22 Септември, 2021
0.0220

ХОРОР: ВНАТРЕ БЕШЕ КАКО ВО РЕРНА - направена обдукција на заборавеното четиригодишно дете, еве што вели патологот

Објавено во: Балкан 01 Август, 2021

Четиригодишно дете, кое беше пронајдено мртво во автомобил во Доња Пискавица, починало поради прегревање, изјави денеска српскиот патолог и директор на Институтот за судска медицина на Република Српска, Жељко Каран.

„Возилото беше на сонце, а внатре беше како во рерна“, изјави Каран, кој ја изврши обдукцијата по наредба на дежурниот обвинител, пишува Српскаинфо.

Телото на детето, родено во Германија, е пронајдено вчера околу 16.30 часот во автомобил во дворот на семејната куќа во селото Драгичевиќ.

Истрагата на лице место ја спроведе дежурниот обвинител на Обвинителството во Окружниот Бања Лука, Синиша Марковиќ, со полицајците на полициската управа во Бања Лука.

Претходно телото на четиригодишното дете е пронајдено во автомобил во дворот на семејната куќа во Доња Пискавица, село Драгичевиќ, потврди Јавното обвинителство на Окружниот Бања Лука.

Како што дознава „Српскаинфо“, детето најверојатно починало бидејќи било оставено во горештината во автомобилот.

„Вчера температурата на воздухот достигна и до 36 степени, така што можеме да кажеме дека беше многу повисока во автомобилот. Се уште не е точно познато колку долго детето било во возилото, но, за жал, тоа било фатално за него“, изјавил изворот на „Српскаинфо“.

Можеби ќе ве интересира

Косовските власти соопштија колку пробни тест таблички издале за 24 часа

Косовските власти соопштија колку пробни тест таблички издале за 24 часа

Рама повика Косово да разговара, Србија да соработува, а ЕУ да посредува

Рама повика Косово да разговара, Србија да соработува, а ЕУ да посредува

(ВИДЕО) Србите на Косово се исмеваат со косовските специјалци

(ВИДЕО) Србите на Косово се исмеваат со косовските специјалци

Вучиќ се воздржа, но Вулин го навреди Милановиќ

Вучиќ се воздржа, но Вулин го навреди Милановиќ

Без ковид потврда, нема ни работа од дома

Без ковид потврда, нема ни работа од дома

БЛОКИРАНИ ПРЕМИНИ И ТЕНЗИИ: Вучиќ прашува дали Бриселскиот договор се уште важи?

БЛОКИРАНИ ПРЕМИНИ И ТЕНЗИИ: Вучиќ прашува дали Бриселскиот договор се уште важи?

ХОРОР ВО БЕЛГРАД: Пронајдени три тела, две во стравична состојба

ХОРОР ВО БЕЛГРАД: Пронајдени три тела, две во стравична состојба

Еве кој во Грција добива трета доза вакцина против ковид-19

Еве кој во Грција добива трета доза вакцина против ковид-19

ГРЦИЈА УПАТИ ДЕМАРШ ДО ТУРЦИЈА: Ловеле риби во нивните територијални води

ГРЦИЈА УПАТИ ДЕМАРШ ДО ТУРЦИЈА: Ловеле риби во нивните територијални води