07 Март, 2021
0.0227

ХАОС: Грција е оковaна во снежно невреме

Објавено во: Балкан 18 Јануари, 2021

Грција е окована во снежно невреме. 

Поради студениот бран и снегот што ги донесе невремето „Леандрос“, основните училишта и градинките во неколку делови на Грција денеска се затворени, јави дописничката на МИА од Атина. Периферијата Атика, поширокиот регион на Атина, донесе одлука, превентивно во неколку општини учениците да останат дома, а затворени ќе бидат училиштата и во планинските делови и во повеќе општини во северна Грција, како и во Солун и на островите Хиос и Лезбос. Целосно или делумно затворени се повеќе од 40 училишта и градинки во цела Грција поради потврден случај на коронавирусот. Учениците следат онлајн настава поради пандемијата и поради снежното невреме. Основните училишта и градинките, по двомесечен прекин повторно беа отворени минатиот понеделник.

Во регионот, Србија имаше пообемна снежна покривка деновиве. Во Македонија градот Битола имаше покривка од дваесетина сантиметри, но проблеми во нашата земја немаше. 

Можеби ќе ве интересира

КОИ СЕ СКАПИТЕ ЛЕКОВИ ШТО ВУЧИЌ ГИ НАРАЧА ЗА СРБИЈА - го излечија Трамп, се состојат од антитела и делуваат како пасивна вакцина

КОИ СЕ СКАПИТЕ ЛЕКОВИ ШТО ВУЧИЌ ГИ НАРАЧА ЗА СРБИЈА - го излечија Трамп, се состојат од антитела и делуваат како пасивна вакцина

ПО ТЕШКО БОЛЕДУВАЊЕ - на 64 години почина Борис Комнениќ, ненаметливиот Саша Попадиќ од Подобар живот

ПО ТЕШКО БОЛЕДУВАЊЕ - на 64 години почина Борис Комнениќ, ненаметливиот Саша Попадиќ од Подобар живот

СРБИЈА НАРАЧАЛА ДВА СКАПИ ЛЕКА ПРОТИВ КОРОНАТА - една пилула чини над илјада евра, но го собира и го отстранува вирусот од телото

СРБИЈА НАРАЧАЛА ДВА СКАПИ ЛЕКА ПРОТИВ КОРОНАТА - една пилула чини над илјада евра, но го собира и го отстранува вирусот од телото

ЗАСТРАШУВАЧКО И ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО - Вучиќ прикажа ужасни снимки со обезглавени тела од злосторствата на Веља Невоља

ЗАСТРАШУВАЧКО И ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО - Вучиќ прикажа ужасни снимки со обезглавени тела од злосторствата на Веља Невоља

АЛБАНЕЦ ОД КОСОВСКА МИТРОВИЦА ПРЕМИНАЛ ВО ПРАВОСЛАВИЕ - како Сулејман стана Душан

АЛБАНЕЦ ОД КОСОВСКА МИТРОВИЦА ПРЕМИНАЛ ВО ПРАВОСЛАВИЕ - како Сулејман стана Душан

Тиодоровиќ: Во вторник ќе бараме поостри мерки, младите не се тестираат и ја „сејат“ короната

Тиодоровиќ: Во вторник ќе бараме поостри мерки, младите не се тестираат и ја „сејат“ короната

Полицијата ја бара со денови, Ана се појави со момче на YouTube

Полицијата ја бара со денови, Ана се појави со момче на YouTube

Вучиќ откри како и кога сфатил дека ЕУ не е сериозна со вакцините, па веднаш „се растрчал“ на сите страни

Вучиќ откри како и кога сфатил дека ЕУ не е сериозна со вакцините, па веднаш „се растрчал“ на сите страни

КАКО СЕ ПРОДАВА СТАРТАП ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА - тројца млади Хрвати го имаат одговорот

КАКО СЕ ПРОДАВА СТАРТАП ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА - тројца млади Хрвати го имаат одговорот