17 Февруари, 2019
0.3621
    ALK 8270.19    0.24%     BESK 9001    -0.13%     GRNT 815.38    0.18%     KMB 5381.26    0.03%     MKSD 196.29    1.98%     MPT 51400.09    0.2%     MTUR 5100    0.01%     OHB 6651    0.02%     RMDEN15 97    0%     RMDEN17 98.2    0%     RZEK 30    0%     RZIT 20    0%     RZLV 102    -2.86%     RZTK 503    4.57%     SBT 2281.83    -0.01%     STB 1230    -0.81%     STIL 122    0%     TEL 310    0.28%     TETE 2290    4.09%     TKVS 5254.57    -0.86%     TNB 15300.44    0.46%     TTK 1380.02    -2.13%     UNI 2220    0.43%     ZILU 246    0.04%

Груевски не е добредојден за унгарската опозиција?

Објавено во: Македонија 13 Ноември, 2018

Унгарската опозиција се противи криминалци да се примаат во земјата. 

Опозициската Демократска коалиција, како што пренесоа дел од медиумите, реагираше дека нема да дозволи Унгарија да прикрива криминалци, па дури и ако се пријатели на премиерот, Виктор Орбан. Екс премиерот на Фејсбук денеска соопшти дека е во Будимпешта и ќе бара политички азил, тврдејќи дека добивал закани по живот. 

Можеби ќе ве интересира

Временската прогноза денеска носи убаво време

Временската прогноза денеска носи убаво време

(ВИДЕО) Со силни аплаузи Заев и Ципрас почестени со награда на Минхенската конференција

(ВИДЕО) Со силни аплаузи Заев и Ципрас почестени со награда на Минхенската конференција

ФОКУС НА ДЕНОТ: 15 жртви однесе несреќата кај Ласкарци, ВМРО ДПМНЕ се одлучи за Силјановска

ФОКУС НА ДЕНОТ: 15 жртви однесе несреќата кај Ласкарци, ВМРО ДПМНЕ се одлучи за Силјановска

Ѓорчев испадна: Со овој кандидат ВМРО ДПМНЕ ќе се бори за претседателска функција

Ѓорчев испадна: Со овој кандидат ВМРО ДПМНЕ ќе се бори за претседателска функција

Уште една земја прифати да не нарекува Република Северна Македонија

Уште една земја прифати да не нарекува Република Северна Македонија

ВМРО ДПМНЕ НОСИ ОДЛУКА: Кој кандидат ќе го изберат за претседателската трка?

ВМРО ДПМНЕ НОСИ ОДЛУКА: Кој кандидат ќе го изберат за претседателската трка?

Од несреќата кај Ласкарци згасна уште еден живот: Касо зад себе остави две деца

Од несреќата кај Ласкарци згасна уште еден живот: Касо зад себе остави две деца

Заев – Харадинај: Потврдена заемната поддршка за европските аспирации на двете земји

Заев – Харадинај: Потврдена заемната поддршка за европските аспирации на двете земји

Шекеринска: Влезот во НАТО ја става Северна Македонија на мапата на бизнис дестинации

Шекеринска: Влезот во НАТО ја става Северна Македонија на мапата на бизнис дестинации