20 Мај, 2019
0.0189

Груевски не е добредојден за унгарската опозиција?

Објавено во: Македонија 13 Ноември, 2018

Унгарската опозиција се противи криминалци да се примаат во земјата. 

Опозициската Демократска коалиција, како што пренесоа дел од медиумите, реагираше дека нема да дозволи Унгарија да прикрива криминалци, па дури и ако се пријатели на премиерот, Виктор Орбан. Екс премиерот на Фејсбук денеска соопшти дека е во Будимпешта и ќе бара политички азил, тврдејќи дека добивал закани по живот. 

Можеби ќе ве интересира

Хан: За Северна Македонија датум за преговори пред летото

Хан: За Северна Македонија датум за преговори пред летото

Горан Трајковски си поднесе оставка откако Владата му изврши притисок

Горан Трајковски си поднесе оставка откако Владата му изврши притисок

УТРИНСКИ ФОКУС: Возачките ќе ги признае соседна земја-Ќе поскапат ли горивата денес?

УТРИНСКИ ФОКУС: Возачките ќе ги признае соседна земја-Ќе поскапат ли горивата денес?

Средба Заев - Хан во Виена

Средба Заев - Хан во Виена

Павле Богоевски уште не го става Груевски на дневен ред

Павле Богоевски уште не го става Груевски на дневен ред

Продоложуваат официјалните средби на Шефот на државата

Продоложуваат официјалните средби на Шефот на државата

Пратениците на потег да признаат возачки дозволи со оваа соседна земја

Пратениците на потег да признаат возачки дозволи со оваа соседна земја

Бујар Османи: Операцијата „Метла“ е дегутантна

Бујар Османи: Операцијата „Метла“ е дегутантна

ВРЕМЕТО ДЕНЕС ПРОМЕНЛИВО: Еве каде ќе има дожд

ВРЕМЕТО ДЕНЕС ПРОМЕНЛИВО: Еве каде ќе има дожд