21 Април, 2021
0.0216

ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ЗЛАТАРНИЦА СО МЛАДА КОЛЕШКА - еве кое е нивното објаснување

Објавено во: Балкан 24 Февруари, 2021

Градоначалник на Загреб, Милан Бандиќ, бил снимен во златарница во Загреб со неговата млада колешка Наталија Прица, претставник на неговата партија во Градското собрание, пишува Индекс.хр и објавува фотографии.

Како што објави Индекс.хр ипретходно, на први декември, Бандиќ и неговата колешка гледале бунди во продавницата за крзно во Загреб, токму на нејзиниот роденден. Во тоа време, Бандиќ не сакал да ја коментира посетата на продавницата за крзно, а Прица изјавила дека всушност „таа и Бандиќ биле во посета на занаетчиите“.

Сега, пак, излегува фотографија на која тој е со неа во златарница. Според информациите со кои располага Индекс.хр, фотографијата на Бандиќ и Прајс не е постара од десет дена.

На неа се гледа градоначалникот и неговата колешка на шалтерот на златарницата Јосип Палиќ во центарот на Загреб.

Индекс испратиле прашања до канцеларијата на Бандиќ и до Наталија Прица за тоа зошто отишле во златарницата, колку долго престојувале таму, дали купиле нешто и на чиј трошок, како и зошто Бандиќ баш со оваа колешка ја посетил златарницата и продавницата за крзно.

Одговорила само Прица.

„Со градоначалникот, како и со другите колеги од владата и собранието, редовно ги посетувам занаетчиите во Загреб за да добијам информации од прва рака за проблемите со кои се соочуваат во овие кризни периоди и да им дадам поддршка“, рече Прица во својот одговор до Индекс.

Откако ја прашале дали не е невообичаено градоначалникот и таа да ги посетуваат занаетчиите доцна попладне и навечер и дали таа и Бандиќ купиле нешто или само разговарале со занаетчијата Палиќ, таа го дала следниов одговор. 

„Последнитв недели, заедно со градоначалникот и други колеги од општината, посетив десетина загрепски занаетчии и не би издвоила никого особено. Како што знаете, моето работно време трае цел ден и не водам сметка за часовите и минутите поминати на терен. Со задоволство купувам од загрепските занаетчии, со цел да им помогнам и на тој начин, но тоа е моја приватна работа и нема никаква врска со мојот ангажман во Собранието“, рекла Прица.

Извор и фото Индекс.хр

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ЗАБАВА ВО БиХ: Човек пукал со митралез

(ВИДЕО) ЗАБАВА ВО БиХ: Човек пукал со митралез

Нема да нè примат во ЕУ, тврди Вучиќ

Нема да нè примат во ЕУ, тврди Вучиќ

Хрватите во просек заработуваат по 930 евра

Хрватите во просек заработуваат по 930 евра

ВАКЦИНАЦИЈАТА И МЕРКИТЕ ДАДОА РЕЗУЛТАТ - во Србија овој вторник 600 заразени помалку од претходниот

ВАКЦИНАЦИЈАТА И МЕРКИТЕ ДАДОА РЕЗУЛТАТ - во Србија овој вторник 600 заразени помалку од претходниот

СТРОГИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Кој ќе ја напушти плажата на која е пријавен ќе плати 300 евра и ќе биде протеран

СТРОГИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Кој ќе ја напушти плажата на која е пријавен ќе плати 300 евра и ќе биде протеран

ХАОС СО ВАКЦИНИТЕ ВО ХРВАТСКА! Граѓаните еден врз друг пред саемот во Загреб за да дојдат на ред

ХАОС СО ВАКЦИНИТЕ ВО ХРВАТСКА! Граѓаните еден врз друг пред саемот во Загреб за да дојдат на ред

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА КИНЕСКАТА ВАКЦИНА, СТИГНАА ОД ОАЕ - во 93 отсто од случаите штити од потешки облици на корона, а еве дали има смртни исходи

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА КИНЕСКАТА ВАКЦИНА, СТИГНАА ОД ОАЕ - во 93 отсто од случаите штити од потешки облици на корона, а еве дали има смртни исходи

Даниел Митов од ГЕРБ е кандидат за премиер на Бугарија - Радев денеска ќе му го врачи мандатот

Даниел Митов од ГЕРБ е кандидат за премиер на Бугарија - Радев денеска ќе му го врачи мандатот

(ВИДЕО) ОПЕРИРАН Е ИТНО БОЈКО БОРИСОВ - од болница кажа кој е неговиот предлог за премиер

(ВИДЕО) ОПЕРИРАН Е ИТНО БОЈКО БОРИСОВ - од болница кажа кој е неговиот предлог за премиер