24 Септември, 2020
0.1228

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загинаа двајца братучеди, автомобилот не може да се препознае

Објавено во: Балкан 22 Јануари, 2020

Двајца млади мажи од Рожаје загинаа, а една жена е тешко повредена во сообраќајна несреќа што се случила во 6.30 часот на автопатот Ибар кај Тавник, јавуваа српски медиуми.

Како што јавуваат српските медиуми, до несреќата дошло кога голф со црногорска регистрација, која се движел од Краљево, претркувал камион на автопатот Ибар и удрил во автобусот.

Двајца млади мажи во автомобил, родени во 1992 и 2002 година, ги загубија животите, а една жена (1971) е сериозно повредена и пренесена во Болница во Крањево. Двајцата млади мажи биле братучеди, а повредената жена е мајка на еден од братучедите, јавуваат медиумите.

Според првичните информации, немало повредени во автобусот.

На тој дел од автопатот има голема магла. 

Сообраќајот на тој дел од патот е целосно запрен и се врши на околните патишта.

Фото и видео: српски медиуми

Можеби ќе ве интересира

Босна доби нов град

Босна доби нов град

ГРЦИЈА ПРЕД КОЛАПС: Нема слободни кревети во болниците

ГРЦИЈА ПРЕД КОЛАПС: Нема слободни кревети во болниците

ЦРН ДЕН ЗА ЦРНА ГОРА: Скоро 300 заболени и 8 починати

ЦРН ДЕН ЗА ЦРНА ГОРА: Скоро 300 заболени и 8 починати

ВО ЗЕМЈА ОД РЕГИОНОТ: Tретина од тестираните се позитивни на коронавирусот

ВО ЗЕМЈА ОД РЕГИОНОТ: Tретина од тестираните се позитивни на коронавирусот

(ФОТО+ВИДЕО) КЕФАЛОНИЈА Е НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Jaнос поплави стотици домови и однесе жртви

(ФОТО+ВИДЕО) КЕФАЛОНИЈА Е НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Jaнос поплави стотици домови и однесе жртви

Во грчкиот парламент влегоа предлог-законите за помош и соработка со нашата земја

Во грчкиот парламент влегоа предлог-законите за помош и соработка со нашата земја

ОД ШТО ПОЧИНА БЕБЕТО ПРОНАЈДЕНО МРТВО ВО СЕЛО КАЈ ВРШАЦ - еве што покажа обдукцијата

ОД ШТО ПОЧИНА БЕБЕТО ПРОНАЈДЕНО МРТВО ВО СЕЛО КАЈ ВРШАЦ - еве што покажа обдукцијата

Топчанел: Со Бујар Османи и Дритан Абазовиќ - дури четворица Албанци министри за надворешни работи на Балканот

Топчанел: Со Бујар Османи и Дритан Абазовиќ - дури четворица Албанци министри за надворешни работи на Балканот

(ВИДЕО) ОШТЕТЕНИ ОБЈЕКТИ НА КРИТ: Земјотресот создаде хаос

(ВИДЕО) ОШТЕТЕНИ ОБЈЕКТИ НА КРИТ: Земјотресот создаде хаос