24 Мај, 2022
0.0225

Гледај Европско на најголемиот ЛЕД екран пред Ист Гејт Мол

Објавено во: Мои пари 13 Јануари, 2022

Со новата 2022ра, започна листањето на нови резолуции за новогодишни желби, шопинг листи и планови, а со почетокот на истата, започна и финалното одбројување до долгоочекуваното Европско Првенство во ракомет 2022 во Унгарија и Словачка (Men’s EHF EURO 2022).

Од 13ти до 17ти јануари 2022 година, на најголемиот ЛЕД екран пред Ист Гејт Мол во Скопје, секој фан и љубител на спортот и ракометот, ќе има единствена можност да навива за македонската репрезентација во еуфорична зимска и пријатна атмосфера.

Овие денови, покрај можноста за безбеден и комфорен шопинг и искусување на јануарските содржини на шопинг центарот низ пространите коридори на 5 нивоа, спортските фанови со своите семејства и пријатели, покрај уникатната глетка на најголемиот ЛЕД екран пред најголемиот мол од европски ранг во регионот, додека ги бодрат македонските ракометари, ќе уживаат и во специјални топли и вкусни закуски и многу други изненадувања, кои што ќе ја комплетираат спортско-зимската атмосфера пред Ист Гејт Мол.

Македонија е во Група А, каде нашите репрезентативци ќе си ги измерат силите со екипите на Данска, Словенија и Црна Гора, а нивниот прв натпревар, Словенија – Македонија, ќе се одигра денес, 13.01.2022 (четврток), со почеток во 18:00 часот. Најверните фанови ќе бидат подготвени да ги бодрат македонските репрезентативци како никогаш досега и да го покажат навивачкиот дух во спортската фан зона пред Ист Гејт Мол.

Вториот натпревар се очекува на 15.01.2022 (сабота), исто со почеток во 18:00 часот, а третиот на 17.01.2022 (понеделник) во 20:30 часот.

Првиот месец од годината е исполнет со богата програма за сите посетители во Ист Гејт Мол, каде што навивањето за македонските ракометари е само мал дел од активностите кои што претстојат.

Од 13. – 30.01.2022, сите спортски ентузијасти ќе имаат можност да се вклучат во „Дај гол и добиј попуст“, и да бидат дел од забавната активност како дел од зимските спортски активности во организација на Спорт Вижн и Интерспорт во Ист Гејт Мол, а во истиот период посетителите на најголемиот шопинг центар ќе уживаат и во програмата во живо на Спортско Радио.

На 22.01.2022 (сабота) претстои акустичен концерт во живо, „Звуците на Полифонија“, кога зимскиот шопинг во Ист Гејт Мол ќе биде разигран со магијата на музиката.

Најмладите палавковци и посетители, ќе имаат можност да уживаат со своите родители и семејства во „Викенд на бајките“, - претстава со најубавите бајки за деца од Театар за деца и младинци, која што ќе внесе нови светови и авантури во Ист Гејт Мол. Претставите ќе се оддржат на 22.01.2022 (сабота), како и на 30.01.2022 (недела).

За малите љубители на безбројните креации од коцки, од 28. – 30.01.2022, им се овозможува шанса за забава и покажување на натпреварувачкиот дух и креативност на претстојниот „ЛЕГО Натпреварсо коцки.

А за јануарската атмосфера во Ист Гејт Мол да биде комплетна и исполнета со забава, се најавува и спектакуларен настап и музички перформанс на омилените „Дајте музика“.

Деталите за пријавување во ЛЕГО натпреварот, како и сите дополнителни информации за сите јануарски настани во Ист Гејт Мол, ќе бидат дополнително откриени во претстојните денови.

Во месец јануари Ист Гејт Мол е отворен за посетителите секој ден од 10 до 22 часот, а во недела продавниците се отворени до 20 часот, а рестораните и баровите до 22 часот.

Во месец јануари, почни со шопинг, забава и уживање. Почни со Ист Гејт Мол.

Ти си центар.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

УНИБанка го одржа вториот по ред турнир по тенис за своите клиенти „UNIBank Invitational 2022„

УНИБанка го одржа вториот по ред турнир по тенис за своите клиенти „UNIBank Invitational 2022„

СЕФФ: Преку регионално поврзување – зајакнување на отпорноста на економиите на идни шокови

СЕФФ: Преку регионално поврзување – зајакнување на отпорноста на економиите на идни шокови

НЛБ Банка воведува Зелени кредити за проекти кои штедат енергија и ја заштитуваат животната средина

НЛБ Банка воведува Зелени кредити за проекти кои штедат енергија и ја заштитуваат животната средина

Отворен првиот Фаб Лаб во Македонија на Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје!

Отворен првиот Фаб Лаб во Македонија на Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје!

ИГОР СТЕФАНОВСКИ ИЏЕ И ВО ИДНИНА БРЕНД АМБАСАДОР НА ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА

ИГОР СТЕФАНОВСКИ ИЏЕ И ВО ИДНИНА БРЕНД АМБАСАДОР НА ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА

Промоција на книгата „ОбојОбојОбој“ од Јордан Николов во КЦ „Магаза“ во Битола

Промоција на книгата „ОбојОбојОбој“ од Јордан Николов во КЦ „Магаза“ во Битола

Проф. д-р Тониќ Рибарска: Концептот на „намалување на штети“ може да ги минимизира штетните ефекти од тутунот

Проф. д-р Тониќ Рибарска: Концептот на „намалување на штети“ може да ги минимизира штетните ефекти од тутунот

Преку 2500 танчери од Европа ќе танцуваат на Европското првенство во танци 2022 во Ист Гејт Мол!

Преку 2500 танчери од Европа ќе танцуваат на Европското првенство во танци 2022 во Ист Гејт Мол!

Скапоцена фудбалска магија во живо: оригиналниот FIFA World Cup трофеј е во Скопје!

Скапоцена фудбалска магија во живо: оригиналниот FIFA World Cup трофеј е во Скопје!