26 Февруари, 2021
0.0211

ЃУКАНОВИЌ Е ВО ОДЛИЧНА ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА: Дезинформации дека црногорскиот претседател е пред смрт

Објавено во: Балкан 14 Јануари, 2021

На официјалната страница на Фејсбук на црногорскиот претседател, Мило Ѓукановиќ е соопштено дека тој е во добра здравствена состојба и дека редовно ги извршува неговите политички должности како шеф на државата

-Информациите за здравствената состојба на претседателот на Црна Гора објавени во некои српски медиуми се шпекулации и дезинформации. Претседателот на Црна Гора е во добра здравствена состојба и ги извршува сите свои редовни должности во полн капацитет, се наведува во соопштението.

Инаку, како што пренесоа голем дел од медиумите, Ѓукановиќ го делеле само минути од смртта, а француски лекари успеале да го спасат. Дополнително наведуваат дека претходно бил хоспитализиран во Клиниката во Подгорица, но поради нагло влошување на здравствената состојба, посебно со белите дробови, Ѓуќановиќ бил транспортиран со авион во Париз, состојбата му била стабилизирана.

ФОТО/Фејсбук

Можеби ќе ве интересира

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица

Србија го набавува лекот против ковид кој го користеше Трамп

Србија го набавува лекот против ковид кој го користеше Трамп

Пораснаа платите во Србија - просекот е 562 евра

Пораснаа платите во Србија - просекот е 562 евра

Албанија ги заострува мерките, за викендот земјата ќе биде целосно затворена

Албанија ги заострува мерките, за викендот земјата ќе биде целосно затворена

ПО НЕКОЛКУ ОБИДИ ЗА АТЕНТАТ УБИЕН АЛБАНСКИОТ НАРКО БОС БЕХАР СОФИЈА: Никој не слушнал пукотници, застрелан е со пиштол со „придушувач“

ПО НЕКОЛКУ ОБИДИ ЗА АТЕНТАТ УБИЕН АЛБАНСКИОТ НАРКО БОС БЕХАР СОФИЈА: Никој не слушнал пукотници, застрелан е со пиштол со „придушувач“