07 Јули, 2020
0.0212

АВИОСООБРАЌАЈОТ СЕ НОРМАЛИЗИРА: Луфтханза ќе обнови летови до 20 дестинации

Објавено во: Економија 24 Мај, 2020

Пандемијата на Ковид - 19 не е завршена, но авиосообраќајот во повеќе земји полека се нормализира. 

Авиокомпанија Луфтханза ќе обнови летови до 20 дестинации од средината на идниот месец. Сите авиони ќе полетуваат од Франкфурт.

Опфатени Мајорка, Крит, Родос, Венеција, Фаро, Ибица и Малага. 

Другите дестинации ќе бидат објавени идната недела.

Луфтханза претходно одлучи да ги обнови летовите кон Лос Анџелес, Торонто и Мумбаи од јуни.

Инаку, националната германската авиокомпанија Луфтханза е спасена од пропаѓање со 9 милијарди евра од Владата на Германија. 

Можеби ќе ве интересира

Лукаревска: ДДВ во угостителството 10 отсто, за занаетчиите 5 проценти

Лукаревска: ДДВ во угостителството 10 отсто, за занаетчиите 5 проценти

Кои се битолските милионери?

Кои се битолските милионери?

БЕРБА ПОД МАСКИ: Овоштарите се плашат дека нема да можат да најдат сезонци

БЕРБА ПОД МАСКИ: Овоштарите се плашат дека нема да можат да најдат сезонци

Macedonia Timeless укинато уште пред три години, за ребрендирањето ќе се чека нов владин мандат

Macedonia Timeless укинато уште пред три години, за ребрендирањето ќе се чека нов владин мандат

Забавени се нарачките за германските фабрики

Забавени се нарачките за германските фабрики

СЕВЕРНА И ЈУЖНА АМЕРИКА ЌЕ БИДАТ НАЈПОГОДЕНИ: Пандемијата ќе „скрати“ 400 милиони работни места

СЕВЕРНА И ЈУЖНА АМЕРИКА ЌЕ БИДАТ НАЈПОГОДЕНИ: Пандемијата ќе „скрати“ 400 милиони работни места

Скокнаа цените на угостителските услуги, но има еден исклучок

Скокнаа цените на угостителските услуги, но има еден исклучок

ЗАКАНА ЗА ЕКОНОМИЈАТА: Германија ќе достигне невработеност од 10 отсто?

ЗАКАНА ЗА ЕКОНОМИЈАТА: Германија ќе достигне невработеност од 10 отсто?

Чудно толкување на Град Скопје: Нема илјада евра субвенција за инвертер ако си се греел претходно на струја

Чудно толкување на Град Скопје: Нема илјада евра субвенција за инвертер ако си се греел претходно на струја