06 Април, 2020
0.0440

ГЕРМАНСКИ ЕКСПЕРТ ГО ЗАЧУДИ СВЕТОТ: Нешто чудно се случува, коронавирусот не се донесува така

Објавено во: Свет, Корона Вирус 26 Март, 2020

Еден од најпознатите светски пулмолози и долгогодишен член на СПД во германскиот Бундестаг, д-р. Волфганг Водарг е еден од научниците и лекарите во Германија кој има различни мислења во врска со ширењето на коронавирусот и можните контрамерки.

Додека науката е сè уште далеку од научен консензус за прашања поврзани со смртоносниит вирус, професорот Том Џеферсон, епидемиолог во реномираниот институт Кохран во Рим, ја споделува оценката на Водарг.

Во видеото кое е со превод на српски јазик, д-р. Водарг се сомнева дка работите со овој коронавирусот не се најчисти или најчесни.

-Добро го познавам овој вирус, тој не се однесува така, вели д-р. Вогард.

Погледнете за што навистина станува збор во видеото.

https://www.facebook.com/Danak.u.krvi.u.Srbiji/videos/213659913070292/

Можеби ќе ве интересира

НЕПОПРАВЛИВА ГРЕШКА: Во единствената болница во Њујорк за пациенти без вирусот, хоспитализирани заразени со Ковид 19

НЕПОПРАВЛИВА ГРЕШКА: Во единствената болница во Њујорк за пациенти без вирусот, хоспитализирани заразени со Ковид 19

СЕ Е ДОБРЕДОЈДЕНО: Најпознатата болница на Менхетен очајнички бара донации

СЕ Е ДОБРЕДОЈДЕНО: Најпознатата болница на Менхетен очајнички бара донации

Бил Гејтс ќе потроши неколку милијарди за вакцината за коронавирусот

Бил Гејтс ќе потроши неколку милијарди за вакцината за коронавирусот

Премиер лигата предупредува: Намалените плати на фудбалерите ќе имаат импакт на здравствениот систем

Премиер лигата предупредува: Намалените плати на фудбалерите ќе имаат импакт на здравствениот систем

(ВИДЕО) Емотивно обраќање на Трамп-ќе имаме многу мртви

(ВИДЕО) Емотивно обраќање на Трамп-ќе имаме многу мртви

АМЕРИКАНСКИ НАУЧНИЦИ: 5G мрежата не го шири коронавирусот

АМЕРИКАНСКИ НАУЧНИЦИ: 5G мрежата не го шири коронавирусот

(ФОТО) На пазар во Неапол

(ФОТО) На пазар во Неапол

ЧУМАТА НА 21 ВЕК: 46.000 жртви на коронавирусот во Европа

ЧУМАТА НА 21 ВЕК: 46.000 жртви на коронавирусот во Европа

ИТАЛИЈА: Помал број починати и помал број пациенти на интензивна нега

ИТАЛИЈА: Помал број починати и помал број пациенти на интензивна нега