13 Јули, 2020
0.0257

ГЕРМАНСКИ ДОКТОР ШОКИРА - короната е плод на мафијашка измама, главната цел на мерките е паника

Објавено во: Свет 06 Јуни, 2020

Група германски лекари основаа здружение чија цел е да му ја кажат на светот вистината за вирусот корона, пренесува српски Курир.

Како што рече на прес-конференцијата д-р. Хајко Шонинг, еден од основачите, короната е само еден вид на вирусна група која секоја година се појавува во одредено веме. 

Затоа, воведените мерки немаат никаква врска со вирусот! Но, главниот производ на овие мерки е паника, и тоа е опасно.

„Паниката од короната е обична инсценирана измама“, вели д-р. Шонинг, додавајќи дека е многу важно да се разбере дека сме во центарот на голем мафијашки трик и криминал. Како доказ ги понудил своите интервјуа, како и написи од други лекари од здружението.

На крајот, тој предупреди дека не се знае што ќе има во вакцините за коронавирусот. „Пред шест години, СЗО започна кампања во Кенија за вакцини, каде ампулите тајно содржеа хормон за бременост (окситоцин). Тие вакцини биле тајно дадени на пациенти, за што има докази, како и сведоци, доктори, па дури и 20 епископи“, рекол овој лекар.

Тој уште еднаш ја довел во прашање целисходноста на мерките против короната, затоа што имало многу необјавени научни докази што ја побиваат целисходноста на мерките.

Фото Курир.рс

Можеби ќе ве интересира

Комесарот за економија на ЕУ: Се заканува колапс на еврозоната

Комесарот за економија на ЕУ: Се заканува колапс на еврозоната

Украинскиот авион соборен поради серија грешки

Украинскиот авион соборен поради серија грешки

ДАВА 2,6 ПАТИ ПОВЕЌЕ АНТИТЕЛА ОД ПРИРОДНИТЕ - доаѓа очекуваната Оксфорд вакцина

ДАВА 2,6 ПАТИ ПОВЕЌЕ АНТИТЕЛА ОД ПРИРОДНИТЕ - доаѓа очекуваната Оксфорд вакцина

ЌЕ БАЗИРА НА ГЕНЕТИКА: МОЖЕ ЛИ ВАКЦИНАТА ДА БИДЕ ГОТОВА ДО ЕСЕН - директорот на фармацевтската компанија е голем оптимист

ЌЕ БАЗИРА НА ГЕНЕТИКА: МОЖЕ ЛИ ВАКЦИНАТА ДА БИДЕ ГОТОВА ДО ЕСЕН - директорот на фармацевтската компанија е голем оптимист

ЕВЕ КОИ ЗЕМЈИ НАЈДОБРО СЕ БОРЕА - но короната се враќа и не се знае кога ќе замине

ЕВЕ КОИ ЗЕМЈИ НАЈДОБРО СЕ БОРЕА - но короната се враќа и не се знае кога ќе замине

Ердоган нема да чека долго, на 24 јули во Аја Софија почнуваат молитвите

Ердоган нема да чека долго, на 24 јули во Аја Софија почнуваат молитвите

ИЗГЛЕДА НЕМА НИШТО ОД ИМУНТЕТОТ НА СТАДО - тешко дека вирусот ќе биде искоренет наскоро

ИЗГЛЕДА НЕМА НИШТО ОД ИМУНТЕТОТ НА СТАДО - тешко дека вирусот ќе биде искоренет наскоро

НЕ САМО ВТОР, ЌЕ ИМАМЕ И ТРЕТ БРАН ОД КОВИД-19 - предвидувања на германски виролог

НЕ САМО ВТОР, ЌЕ ИМАМЕ И ТРЕТ БРАН ОД КОВИД-19 - предвидувања на германски виролог

Научниците ќе дадат одговор како вирусот од животни се пренел на луѓе

Научниците ќе дадат одговор како вирусот од животни се пренел на луѓе