20 Октомври, 2019
0.0342

Generali е најдобрата осигурителна компанија според Форбс, сега присутна и во Македонија

Објавено во: Економија 10 Октомври, 2019

Престижната италијанска групација „Генерали“ која од неодамна е присутна и во Македонија е најдобрата осигурителна компанија во светот на последната листа на „Форбс“ и „Статиста“. Од 2.000 рангирани јавни компании, „Форбс“ ги идентификува 250 најдобри фирми од критериумите за доверливост, социјално однесување, квалитет на производи и услуги и третман на вработените, спроведувајќи интервјуа во 50 земји.

„Генерали“ е рангирана на 61.место, повисоко од која било друга голема осигурителна компанија и единствената италијанска марка на списокот заедно со „Ферари“.


„Генерали“ сега е присутен на македонскиот пазар откако КД Фондови стана дел од таа меѓународна Групација. Во посета на Генерали Инвестмент АД Скопје беше и италијанскиот амбасадор во земјава Карло Ромео.

„Амбасадорот Ромео имаше интересна средба со Генералниот директор и вработените во Генерали Инвестмент Скопје, каде е присутна престижната италијанска групација „Генерали“, со добри можности за инвестиции, соопштија од Амбасадата на Италија во земјава.


Можеби ќе ве интересира

Со високи претставници на ММФ: Монетарната политика е соодветна и постигнато е историски највисоко ниво на девизните резерви

Со високи претставници на ММФ: Монетарната политика е соодветна и постигнато е историски највисоко ниво на девизните резерви

АЗЕСКИ: Ние сме дел од европското семејство и мора да продолжиме да се однесуваме така!

АЗЕСКИ: Ние сме дел од европското семејство и мора да продолжиме да се однесуваме така!

120 милиони долари од Светска банка за инфраструктура, енергетска ефикасност и модернизација на пензискиот и земјоделскиот сектор

120 милиони долари од Светска банка за инфраструктура, енергетска ефикасност и модернизација на пензискиот и земјоделскиот сектор

Нина Ангеловска: Ребалансот на буџетот не беше поради недостиг на приходи

Нина Ангеловска: Ребалансот на буџетот не беше поради недостиг на приходи

КХВ потврди: Берзата не ги објави податоците навреме

КХВ потврди: Берзата не ги објави податоците навреме

Ќе има нов тендер за Скопје - Блаце: Прескапа понуда за 2 километри автопат

Ќе има нов тендер за Скопје - Блаце: Прескапа понуда за 2 километри автопат

НОВА ТРГОВСКА ОФАНЗИВА НА ТРАМП: Воведени царини на производи, ЕУ ќе возврати

НОВА ТРГОВСКА ОФАНЗИВА НА ТРАМП: Воведени царини на производи, ЕУ ќе возврати

Анѓушев: Прашањето за „бројчаникот“ не треба да биде на моја адреса

Анѓушев: Прашањето за „бројчаникот“ не треба да биде на моја адреса

„Фактор“ изнесува факти, Штериев промовира инсинуации

„Фактор“ изнесува факти, Штериев промовира инсинуации