21 Април, 2018
0.0701

(ГАЛЕРИЈА) Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ на распит во Кривичен

Објавено во: Македонија, Галерија 05 Декември, 2017

Шесте пратеници од ВМРО - ДПМНЕ кои останаа без имунитет како осомничени за терористичко загрозување на уставниот поредок, денеска се појавија во Кривичниот суд на распит кај судија на претходна постапка. Прв во судот дојде Јохан Тарчуловски, па по него Жаклина Пешевска и останатите. По распитот судот треба да одлучи дали на пратениците ќе им биде определена мерка притвор.

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Познато кој ќе го организира одбележувањето на 1.000 години од Охридската архиепископија

Познато кој ќе го организира одбележувањето на 1.000 години од Охридската архиепископија

(ФОТО) Сообраќајка пред Собрание

(ФОТО) Сообраќајка пред Собрание

Приведена девојката која пушеше џоинт во Скопје?

Приведена девојката која пушеше џоинт во Скопје?

Што ќе донесе новата средба Димитров - Коѕијас во Виена?

Што ќе донесе новата средба Димитров - Коѕијас во Виена?

Груевски; Судењето повторно продолжува надвор од работното време

Груевски; Судењето повторно продолжува надвор од работното време

Ја тепал невенчаната сопруга, по што и го грабнал детето

Ја тепал невенчаната сопруга, по што и го грабнал детето

Шекеринска: Важно е преговарачкиот процес со Грција да успее

Шекеринска: Важно е преговарачкиот процес со Грција да успее

(ВИДЕО) Змија снимена во студентскиот дом „Стив Наумов“

(ВИДЕО) Змија снимена во студентскиот дом „Стив Наумов“

Му го украле мерцедесот додека бил во аптека

Му го украле мерцедесот додека бил во аптека