31 Мај, 2020
0.0436

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Скопјани го искористија убавото време

Објавено во: Македонија 29 Март, 2020

Фото: Вангел Тануровски

Скопјани го искористија сончевото време и во голем број излегоа на местата предвидени за прошетка и рекреација.

И покрај актуелната ситуација, не ја пропуштија приликата пред стапувањето на забраната за движење од 16.00 часот.


Можеби ќе ве интересира

Потпретседателот за СДСМ, жена му и ќерката позитивни на Ковид-19

Потпретседателот за СДСМ, жена му и ќерката позитивни на Ковид-19

Спасовски: Ако се пресмета, изборите треба да се одржат на 5 јули

Спасовски: Ако се пресмета, изборите треба да се одржат на 5 јули

Шефот на кризниот штаб најавува раст на бројот новозаболени денеска

Шефот на кризниот штаб најавува раст на бројот новозаболени денеска

Канада ни донира 250.000 долари

Канада ни донира 250.000 долари

Почина Горан Пандев, најголемиот навивач на „Академија Пандев“

Почина Горан Пандев, најголемиот навивач на „Академија Пандев“

ПОЛА - ПОЛА: Ако сте купиле велосипед годинава аплицирајте за субвенција

ПОЛА - ПОЛА: Ако сте купиле велосипед годинава аплицирајте за субвенција

Полицијата фатила 673 лица без маски

Полицијата фатила 673 лица без маски

Студентите на испити со маски и ракавици и на растојание

Студентите на испити со маски и ракавици и на растојание

ФОТО: Просторот околу Клинички центар со нов изглед

ФОТО: Просторот околу Клинички центар со нов изглед