10 Јули, 2020
0.0406

(ФОТО) Водно осамна под снежна покривка, а времето денес ќе биде вакво

Објавено во: Мои пари 04 Декември, 2019

Скопско Водно се разбуди под бела покривка.


Снегот кој синоќа вееше успеа да задржи неколку сантиметри на планината која се издига над метрополата додека градот не успеа да го задржи долго снегот поради паралелните врнежи од дожд.

За денеска метеоролозите најавија студено и промеливо време со ветер од север.


Пет степени е максималната дневна температура која ќе се искачи ширум државата додека во Скопје синоптичарите прогнозираат максимални  четири степени.

Ова време ќе се задржи и во следнире неколку дена се до викендот кога се очекува пораст на температурите.


Можеби ќе ве интересира

Македонската компанија Brainster започнува со работа во Виена

Македонската компанија Brainster започнува со работа во Виена

Како поседувањето сопствен дом ќе ви помогне за подобра финансиска стабилност?

Како поседувањето сопствен дом ќе ви помогне за подобра финансиска стабилност?

Онлајн промоција на романот за деца „Изброј ги ѕвездите“ за хероизмот на Данците во спасувањето на Евреите во Втората светска војна

Онлајн промоција на романот за деца „Изброј ги ѕвездите“ за хероизмот на Данците во спасувањето на Евреите во Втората светска војна

Со маска, средство за дезинфекција и дистанца, ДИК со герила акција во Скопје повика на безбедно гласање!

Со маска, средство за дезинфекција и дистанца, ДИК со герила акција во Скопје повика на безбедно гласање!

Американската aгенција за храна и лекови: IQOS е производ со модифициран ризик

Американската aгенција за храна и лекови: IQOS е производ со модифициран ризик

ЕБОР и ЕУ ќе го зголемат финансирањето на МСП на Западен Балкан

ЕБОР и ЕУ ќе го зголемат финансирањето на МСП на Западен Балкан

Тедески и Станковиќ – “еден на еден“ на Викенд Медиа Фестивал

Тедески и Станковиќ – “еден на еден“ на Викенд Медиа Фестивал

„Тековни и идни потреби од дигитални услуги за работа од далечина“

„Тековни и идни потреби од дигитални услуги за работа од далечина“

Апликацијата МојДДВ сега достапна и на AppGallery на Huawei

Апликацијата МојДДВ сега достапна и на AppGallery на Huawei