19 Октомври, 2019
0.0161

(ФОТО) Во Мадрид ме препознаваа на улица: Тамара доби награда во Шпанија

Објавено во: Стил 08 Октомври, 2019

Неколкуминутни овации од публиката доби Тамара Тодевска по настапот на евровизиската песна „Proud“ во Мадрид, во салата Palacio de la Prensa

Тамара во главниот град на Шпанија замина на покана на евровизискиот клуб ОГАЕ. Она што поп-ѕвездата ја направи особено горда е наградата за најдобар женски вокал од Eurovision NI ,еден од најпрестижните портали за „Евровизија“. За настапот во Мадрид, Тамара избра шик црна модна комбинација.

 „Не верував дека ќе имам таков пречек во Мадрид....Деталите читајте ги на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник